AIO - Dell nagu orkester

Artikkel ajakirja Digi oktoobrinumbrist

Sageli taasavastatakse jalgrattaid ning võetakse need aastate tagant uuesti menukalt kasutusele, kui aeg sellisteks muutusteks on küpseks saanud. Üheks selliseks jalgrattaks arvutimaailmas on lühendi AIO – All-In-One – taha peituv "kõik ühes" arvuti.

Eelmisel aastal võis CeBIT-il näha AIO-mudeleid pakkumas pea kõiki suuremaid Aasia tootjaid, kuid millegipärast ei kiirustanud nad neid meil turustama ja tutvustama. Nüüd on siiski IT-maailma tipud oma toodetega kohal ja MAX 123 kaudu tõi esimesena oma arvuti meie testilauale Dell — Optiplex 9010 AIO.

Dell Optiplex 9010 AIO

Kui ta kastist lauale ilmus, ei oleks küll öelnud, et tegu on arvutiga: igati kena ja sire 23-tolline alla 7 cm paks kuvar. Ent selgub, et seal sees elutseb täieõiguslik Sandy Bridge’i protsessoril baseeruv arvuti, mis ei koosne mitte sülearvutikomponentidest, vaid ehtsatest lauaarvutiosadest. Vaid operatiivmäluna on kasutusel sülearvutite maailmast tuntud SO-DIMM-moodulid (kahe moodulipesaga on arvuti mälu võimalik viia kuni 16 GB-ni, millest kaasajal piisab täiesti.

Kui arvutil on Ivy Bridge’i (3000 seeria) CPU, siis kasutab ta mälukiirust 1600 MHz, vastasel korral 1333 MHz (v.a G6x0, mille puhul kukub see 1066 MHz peale). Olgu kõige muuga, kuidas on, aga üllatas, et see õhuke korpus pakub ulualust 3,5-tollisele tavalisele 500 GB kõvakettale.

Kogu artiklit loe siit: Dell_aio_ajakiri-digi-10-2012

Allikas: Veiko Tamme imeline maailm. Ajakiri Digi, oktoober 2012