Andmesalvestuslahendused

Pakume erinevaid andmesalvestuslahendusi tootjatelt: Dell EMC, NetApp, Infinidat ja Synology.

Dell EMC

Dell EMC tootevalikus on mitmeid erinevaid lahendusi:

 • Dell EMC Unity perekond, mis on kaks-ühes NAS + SAN (faili- ja blokitasemel andmete käsitlemine) andmemassiiv koos lihtsa ja käepärase Unisphere haldusliidesega. "Lihtne" tähendab kasutusele võetav 15 minuti jooksul ning hallatav ka pilvest. Platvorm on saadaval All-Flash, hübriid, tarkvaralise või konvergentsel viisil.
  • All-flash välkmäluga Dell EMC Unity 350F, 450F, 550F, 650F; 
  • hübriid Dell EMC Unity 300, 400, 500, 600;
  • Dell EMC Unity VSA virtuaalne e. tarkvaraline platvorm, mis töötab Vmware ESXi peal ning lubab kasutada kuni 50TB NAS iSCSI liidestusega ja ühilduv teiste Unity platvormi seadmetega replikeerimise eesmärgil. Sobilik näiteks harukontorisse või väiksematele tarkvaraarenduse keskkondadele. 
 • Dell EMC Powervault lihtsakoeline ent äärmiselt töökindel lahendus koos baas-tarkvarafunktsionaalsusega. Sobib hästi lihtsamate/väiksemate keskondade või kõrget jõudlust nõudvate (HPC või OLTP andmebaasid) vajaduste jaoks.
 • Dell EMC EqualLogic intelligentne isehaldav iSCSI lahendus, mille kasutuselevõtt on veerand tunni küsimus ning haldamine sama lihtne. Sobib hästi virtualiseerimiseks nii kesk- kui suurkliendile.
 • Dell EMC Isilon scale-out NAS süsteemid suuri failisüsteeme või videosalvestus/videoteenust pakkuvate teenuste jaoks.
 • Dell EMC ScaleIO tarkvarapõhised palju skaleeritavad block-storage andmemassiivid.

NetApp

NetApp on andmete käsitlemise ja hoiustamise üks autoriteetsemaid visionääre, kes ei räägi niivõrd mitte serverikeskuse taristu tehnilisest küljest kuivõrd viisidest kuidas saab ja peaks seal asuvate andmetega ringi käima - andmed ise on kõige väärtuslikum vara. Seetõttu on nende visiooniks Data Fabric tehnoloogia, mille kaudu saab hallata ja kaitsta kõiki andmeid efektiivselt ja kompaktselt nii on-premise NetApp lahendustes kui Microsoft Azure / AWS hübriidpilve mudeli kasutamisel. Samuti saab sellega ühildada teiste tootjate riistvaralised platvormid või NetAppi enda erinevate põlvkondade lahendused üheks tõeliselt suureks aga lihtsalt hallatavaks hübriidpilveks. NetApp on paigutatud Gartneri poolt 2016 ja 2017 aastatel All-Flash välkmäluga andmemassiivilahenduste liidripositsioonile, sest kasutatav patenteeritud tehnoloogia suudab olla ühel ajal efektiivne andmete ruumikasutuses (parima dedup ja kokkupakkimise meetoditega) ning tagada andmete turvalise säilimise koos kõrgkäideldavusega 99,9999% väga taskukohase hinnaga. 

NetApp tootevalikus on erinevad tooteperekonnad:

 • E-seeria mudelivalik NetApp E2800 ja NetApp E5600 on lihtsakoeline ent äärmiselt töökindel lahendus koos baas-tarkvarafunktsionaalsusega. Sobib hästi lihtsamate/väiksemate keskondade või kõrget jõudlust nõudvate (HPC või OLTP andmebaasid) vajaduste jaoks, ning suurepäraselt ka varunduseks eeldusel, et kasutatav tarkvara tegeleb andmete tihendamise ja kokkupakkimisega.
 • FAS-seeria hübriidmudelites on erinevalt E-seeriast juba ühendatud kaks-ühes NAS + SAN (faili- ja blokitasemel) andmete käsitlemine. NetApp FAS2600 on optimeeritud väiksema ja keskmise suurusega virtualiseeritud keskkondadele. NetApp FAS8200 ning FAS9000 on sobivad ärikriitilistele teenustele, mida on vaja ka geograafiliselt peegeldada (NetApp Metrocluster) ning laiendada nii ketaste kui kontrollerite tasemel.
 • FAS-seeria All-Flash AFF A200, AFF A300 ning AFF A700 vastavad eelnevale kirjeldusele ent kasutavad ainult välkmälupõhiseid kettaid.
 • StorageGRID Webscale objekt-taseme (object storage) platvorm aitab lahendada andmete mahu tormilise kasvu probleemi - 90% praegu salvestatavaid andmeid tekkis möödunud 2 aasta jooksul ning neist 80% on struktureerimata ehk failipõhised. StorageGRID salvestab ja haldab neid suuri andmemahte turvaliselt ilma kadudeta. Võimaldab liigutada andmeid eri geograafiliste asukohtade vahel ning pakub integratsiooni Amazon Web Services (AWS) pilveteenuse, SWIFT API või NFS/CIFS protokollidega. Juurutatav dockeri konteinerite, VMware ja OpenStack platvormidel või spetsialiseeritud riistvaral.

Lisaks sellele on NetAppi tarkvara portfellis pikk nimekiri lahendusi, mis annavad vahendid efektiivselt andmete käsitlemiseks ja kaitsmiseks. 

Infinidat

Infinidat asutati 2011 kogemustega valdkonna meeskonna poolt fookusega tuua klientideni lahendus kus ei pea tegema kompromisse maksumuse, mahtude, funktsionaalsuse, jõudluse või kasutusmugavuse osas.
Infinidat kasutab teistsugust ja kaasaegset lähenemist kus on standardsed riistvara komponendid ning patenteeritud tarkvara algoritmid. Seetõttu töötab lahendus efektiivsemalt kui ükski teine ja ühendab endas parimad funktsionaalsused klassikaliste ja tarkvaraliste (Software Defined) andmesalvestuslahenduste maailmast.

Infinidat on mõeldud eeskätt suurte andmemahtude (alates 250 TB laiendamisvõimalusega kuni 2,8 PB'ni ühe räkikapi piires) ning sarnase jõudlusnõudluse järgi (mudelid skaleeruvad 100k IOPS - 1mio IOPSini). See platvorm on kasutusel mitmetes Global 500 ettevõtetes üle maailma ning ilma igasuguste rakenduste või teenuste kasutusvaldkonna piiranguteta. Vaata lähemalt spec sheet'i ja kodulehte >

INFINIDAT kõrge väärtuse saab kokku võtta järgnevalt:

 • Väga kõrge jõudlus - kuni 1 miljon IOPS, 12+ GB/sec konstantne läbilaskevõime koos Quality of Service funktsionaalsusega.
 • Usaldusväärsus - 99,99999% (7x9), N+2 dubleeritus koos tõelise active-active-active kolme kontrolleriga ning 0-mõjuga jõudlusele mistahes süsteemi komponendi rikke puhul. Kahe 4 TB suuruse ketta töökorda taastamine alla 15 minuti.
 • Efektiivsus - vähemalt 2:1 andmete kokkupakkimine ilma igasuguse mõjuta süsteemi jõudlusele, vaikimisi aktiveeritud.
 • Kasutamislihtsus - intuitiivne GUI, CLI ja erinevad automatiseerimistööriistad VMware, OpenStack, Microsoft, SAP jm platvormidele.
 • Tõeliselt ühendatud platvorm - iSCSI, FC, SAN, NAS ja Mainframe protokollis kõik ühes tuumiktarkvara tasandil.
 • Kõiki litsentse sisaldav tarkvaramudel.
 • Ärivaldkonna madalaim TCO efektiivse GB kasutuse kohta, püsiva tasemega SSD jõudlus, 3 korda väiksema investeeringukuluga kui näiteks Dell EMC VMAX ning 9 korda väiksema voolutarve ja jahutusega.
 • Skaleeritavus - kuni 5,5 PB efektiivset pinda ainult ühes 42U räkikapis.

Synology

Synology NAS seadmed on töökindlad ja kergesti kasutatavad väiksematesse asukohtadesse failisüsteemi, videovalve salvestuseks või varunduse alla. Tootevalikus on mudeleid alates kahe kõvakettaga kodukasutajale kuni serverikappi paigaldatavate FS ja RS seeria mudelitega. Küsi lisa ja aitame sobiva koos välja selgitada.

Kui soovite rohkem infot, siis võtke meiega ühendust:    
telefon: +372 699 0678
e-mail: lahendused@max.ee

Paneme koos kokku just Teile sobiva spetsiifilise lahenduse.