DELL ja EMC leivad ühes kapis: milline on nende andmesalvestuslahenduste tulevik?

Dell ja EMC on mõlemad tuntud oma mitmekülgse portfelliga andmesalvestuslahenduste valdkonnas. EMC hoidis vaieldamatult TOP 1 positsiooni välkmälu (all-flash) ja keerukamate lahendustega, Dell kattis samaaegselt iSCSI-lahenduste vajadused rohkem kui 40% turuosaga. Kui kaks giganti leivad ühte kappi panevad siis on ilmselge, et tekib kattuvusi. Kuidas lahendada nii, et kliendid ja partnerid õnnelikud ning sealjuures täidetud eesmärk : 1+1 = 3.

Delli senises valikus oli kolm andmesalvestusseadmete seeriat.

  • PowerVault: lihtne aga töökindel ja mitmekülgne entry-level platvorm. Võimaldab kõiki enimlevinud SAS-, iSCSI- ja FC-ühendusi ja laiendatavust kuni 1,8 PB;
  • EqualLogic: intelligentne iSCSI-lahendus, mis juhib ja optimeerib kõiki tegevusi ise ning sisaldab kõiki tarkvaralitsentse kohe soetamise hetkel. Nii lihtne, et võib isegi administraatori parooli ära unustada.
  • Compellent: Delli lipulaevana kõige võimekam ja samas lihtne, mis sobib nii väikestele keskkondadele (SC20x0) kui väga suurte ja nõudlike teenuste jaoks. Automatiseeritud andmete liigutamine, aegumatu litsentside eluiga (ka riistvara komponente vahetades) ning laiendatavus kuni 20 PB.

EMC tootevalik on oluliselt laiem, hõlmates lisaks riistvarale ka mitmeid tarkvaralisi lahendusi.

  • VNX ja VNXe: hübriid-andmemassiiv, millel on data tiering, iSCSI/FC-ühenduvus ja mis on optimeeritud virtualiseeritud keskkondadele;
  • Unity: käepäraselt lihtne hübriid- või all-flash lahendus, milles on ühendatud bloki- ja failipõhine ligipääs ja põhjalik monitooring reaalajas.
  • ScaleIO: EMC tarkvaraline kontroller, millega on võimalik ühendada ja virtualiseerida erinevaid riistvaralisi komponente üheks ressursijaotlaks koos kõigi kaasaegse andmemassiivi võimekustega. Lihtsalt laiendatav mahu ja/või kiiruse tõstmiseks kuni miljonite IOPS'ide ja sadade node'ideni.
  • VMAX: EMC andmemassiivide lipulaev, VMAX ühendab endas kõik, mida vajavad suurte nõudmistega teenused. 99,9999% käideldavus, ühilduvus IBM Mainframe süsteemiga ja laiendatavus kuni 30 PB.
  • ExtremeIO: all-flash lahendus, mis võimaldab püsivalt alla 1 ms kiirust ja on seetõttu sobilik Oracle, Big Data ja VDI jaoks.

Hetkel teadaoleva info baasil toimuvad muutused mõlema osapoole madalama otsa tootevalikus. Delli portfellist suunatakse vanaduspuhkusele PowerVault ja EqualLogic seeriad umbes 2017 lõpust. Varasemaid võimalusi jääb katma Compellent-perekonna lahendused - entry level SC20x0 Powervaulti asemel, SC40x0 Equallogicu asemel ning SC80x0/SC90x0 jätkavad vanaviisi.

EMC portfellist sama saatus ootab VNX ja VNXe seeriaid, samuti ca 2017 lõpuni jättes EMC Unity esimeseks nö "sisenemise" mudeliks. Ülejäänud valiku osas teadaolevalt muutuseid ei ole oodata.

MAX 123 on Dell Premier Partner, lisaks pikaajaline Dell Preferred Storage Partner ning varasemalt ka EMC Solution Provider. Dell EMC ühinemisega seoses laiendame ning uuendame tempokalt ka enda meeskonna teadmisi, et olla õigel ajal ja õiges kohas oma klientide jaoks olemas.

Kõigis Delli ja EMC-ga seotud küsimustes võtke meiega julgelt ühendust. Kui mõnes spetsiifilises küsimuses jääme hätta, siis tänu meie partnerstaatustele on MAX 123 selja taga kogu Dell EMC teadmistepagas ja kompetents.