Dell PowerEdge VRTX - uutlaadi IT-lahendus kontorisse.

Erapooletu ülevaade uuest Dell PowerEdge VRTX-st, mis kohe jõuab ka Eesti turule. IT PRO testi tulemuseks on 5/5 tärni ja “IT PRO Innovation award” auhind.

Dell PowerEdge VRTX on kompaktne jagatud infrastruktuuri platvorm, mis ühendab endas nii serverit, andmemassiivi kui ka võrguseadet, olles taskukohane ka väike- ja keskettevõttele.

Allikas: ITPRO (www.itpro.co.uk)

Plussid:
+ nutikas disain;
+ soodsam hind kui blade-serveril;
+ madal müratase ja energiatarve;
+ suurepärane kaughaldus.

Miinused:
- tower-mudeli kaal on suur, seega on selle füüsiliseks liigutamiseks soovitav tellida seade koos ratastega.

Otsus:
• Sobib hästi väike- ja keskettevõtetele ning hajuskontoritega firmadele, kes soovivad konsolideerida IT-teenuseid ühele riistvaraplatvormile. PowerEdge VRTX on oluliselt soodsam kui blade-server ja selle unikaalne andmemassiiv ning PCI-e jagatud arhitektuur muudavad selle väga mitmekülgselt kasutatavaks.

Introducing Dell PowerEdge VRTX (video):

[embed width="640" height="390"]http://www.youtube.com/watch?v=xSb68ePv45g[/embed]

Tootja lehele >

ITPRO (www.itpro.co.uk) ülevaade:

Blade-serverid on ideaalsed IT-teenuste konsolideerimiseks ühele riistvara platvormile, kuid oma kõrge hinna tõttu ei sobi väike- ja keskettevõtetele (SMB). Ülevaates tutvustame Delli uut eksklusiivset PowerEdge VRTX seadet, mille eesmärk on pakkuda soodsamat ja paindlikumat alternatiivi.

VRTX on suunatud SMB segmendile ja hajuskontoritega ettevõtetele, kes soovivad konsolideerida kõik oma IT-teenused ühtsesse süsteemi. See on mõeldud kasutamiseks tavalises kontorikeskkonnas ilma täiendava jahutussüsteemi või heliisolatsioonita.

Blade-serverite fännid võrdlevad PowerEdge VRTX-i HP C3000 "Shorty" ja Fujitsu Primergy BX400-ga, kuid need kaks süsteemi on palju kallimad. Nad mõlemad kasutavad klassikalist blade-serveri I/O arhitektuuri ja andmemassiivi reserve ning ei vasta Delli storage'i ja jagatud PCI-e disainile.

PowerEdge VRTX-i pakutakse tower-korpuses põrandale või 5U räkitava šassiina. VRTX toetab kuni nelja kuumvahetatavat serverit. Saab valida M520 ja M620 serverite vahel, mida kasutab ka Dell PowerEdge M1000e blade-server, kuid nad ei ole ole vastastikku asendatavad, kuna VRTX mudelid kasutavad erinevaid firmware'sid.

Andmemassiivi saab jagada kõikide serveritega ja šassii tagab süsteemile kõrge liiasuse.

Innovatiivne disain

Šassii kasutab passiivset "mid-plane", et ühendada serverid võrgu, elektritoite, andmemassiivi ja haldusteenustega. Igas serveris on PERC H310 RAID kontroller ja kaks SFF kõvaketast.

Andmemassiivi saab paigaldada kaksteist 3,5-tollist või kakskümmend viis 2,5-tollist kõvaketast ja neid haldab PERC8 kontroller.

Jagatud andmemassiivi juhib PERC8 kontroller ja PCI-e siine saab adresseerida kõikidele serveritele.

Tehnilised andmed:

Raam: 5U räkitav või torn
Jagatud kettamassiiv: 12 x 3,5" või 25 x 2,5" kuumvahetatavat kõvaketast
RAID: Jagatud PERC8 (max 2)
Tugi: RAID 0, 1, 10, 5, 6
Laiendus: 8 x PCI-e Gen2
Võrk: 8-port L2 Gigabit switch
Toide: 1100W kuumvahetatav toiteplokk (minimaalselt 2 tk, maksimaalselt 4 tk)
Haldus: Dell CMC Enterprise (maksimaalselt 2 CMC-i)
Serverid: Dell PowerEdge M520 või M620 (maksimaalselt 4 tk)
Garantii: kuni 5 aastat "on site" NBD või 24/7

Jagatud PCI-e arhitektuur

Teine VRTX-i oluline disainiomadus on PCI-e arhitektuur. Šassiil on kaheksa PCI-e siini, mida saab määrata iga serveri külge, kasutades süsteemi haldusliidest.

Eelised blade serveri ees on ilmselged, VRTX ei sunni kasutama ühe tootja I/O lahendusi. Kui on vajadus kasutada FC SAN lahendust, siis piisab FC HBA kaardi lisamisest. Blade-lahenduse puhul tuleks paigaldada lisaks blade-serverisse minevale FC mezzanine kaardile ka eraldi FC SAN I/O moodul.

Iga server omab 10GbE mezzanine kaarti, mis on ühendatud läbi "mid-plane-i" serveri tagaosas paiknevasse 8-port 1GB L2 switch-i. Delli sõnul on neil plaanis pakkuda ka 10Gb switchi.

CMC veebiliides pakub täielikku kaugligipääsu kõikidele VRTX šassii osadele.

Toide ja müra

Šassii toetab kuni nelja liiasusega 1100 W kuumvahetatavat toiteplokki. Jahutuse tagab kümme kuumvahetatavat ventilaatorit, millest neli paiknevad korpuse taga ja kuus sees. Ventilaatorite müratase on muljetavaldavalt väike.

Andmemassiivi kõvakettad saab määrata (RAID süsteemiga kaitstud) virtuaalseteks ketasteks ja adresseerida konkreetsete serverite külge.

Kaughaldus

Väike värviline LCD ja klahvistik esipaneelil annavad lokaalse juurdepääsu põhilistele konfiguratsiooni ja monitooringu seadetele.

CMC (chassis management controller) veebiliides on hästi disainitud, andes täieliku juurdepääsu kõikidele komponentidele. Liides avaneb VRTX šassii  esi- ja tagakülje graafiliste vaadetena, sisaldades veateateid ja ülevaadet andmemassiivist ning voolukasutusest.

Hinnastamine

Küsi konkreetset pakkumist kliendihaldurilt või lahendused@max.ee

Kokkuvõtteks

PowerEdge VRTX võtab blade-serveri tehnoloogia, lisab mõne uue omaduse ja muudab selle taskukohaseks väikeettevõttele. Seda on lihtne hallata ja selle jagatud andmemassiiv ning PCI-e arhitektuur lisavad mitmekülgsuse, mida blade-serveritest ei leia.