Dell sai 30-aastaseks!

Meie kauaaegne partner sai 30-aastaseks. Aastal 1984 loodud firma on teinud läbi peadpööritava muutuse - ühikatoas alustanud firmast üheks maailma kõige hinnatumaks IT-kaubamärgiks. Kui ettevõtte asutaja Michael Saul Dell Texase Ülikooli ühiselamu toas number 2713 oma äri asutas, siis vaevalt ta oskas aimata, milline tulevik teda ees ootab.

Juba 1992. aastal, 27-aastaselt, sai Michael Dellist kõige noorem firma tegevjuht, kelle ettevõte kuulus Fortune ajakirja TOP 500 nimekirja. 1996. aastal hakkas korporatsioon müüma arvuteid veebis ja samal ajal toodi turule ka esimene Delli server. Peale mitmeid ettevõtte tõuse ja langusi, asus Michael Dell 31. jaanuaril 2007. aastal uuesti tegevjuhi kohale, astudes vahepeal firmat juhtinud Kevin Rollins'i asemele ja ettevõte sai uue hingamise.

Peale seda liikus Dell kindlal kursil - klientseadmete tootjast peab saama lahenduste pakkuja. Selle positsiooni on Dell peale börsilt lahkumist ka saavutanud, olles vahepeal omandanud kümneid erinevaid IT-lahendusi ning -tooteid pakkuvaid ettevõtteid ja kaubamärke. Tänane Delli End-to-End strateegia on ka meile kui IT-gigandi suurimale tehnoloogiapartnerile Eestis kindlaks suunanäitajaks - paneme maailmabrändi lahendused oma tarkade inimeste ja juba 20-aastase partnerlusega kohalikule ettevõttele kasu tooma.

"Technology is shaping the future and enabling human potential on a global scale."
- Michael Dell

Loe sünnipäeva artiklit siit >