Dell tõi turule uue põlvkonna (13th Gen) serverid

Dell avalikustas 9. septembril uue valiku PowerEdge serveritest. Uus põlvkond on loodud lähtudes klientide tagasisidest, pidades silmas 3 valupunkti: hinna ja jõudluse tasakaal; süsteemi jõudlus (mälu, protsessor ja andmete salvestamise kiirus); süsteemihaldus. 13G serverid on ka üks tähtsamaid ja esimesi samme Delli Software Defined Datacenter strateegiast ning annab võimaluse kaasas käia IT-valdkonna uute trendidega nagu pilvelahendused, mobiilsus, big data ja tarkvaraliselt defineeritud lahendused. Üle 80% IT-valdkonna otsustajatest peavad silmas just neid arenguid järgmise aasta investeeringute planeerimisel.

Delli 13. generatsiooni olulised muutused:

 • Uute tarkvaraliselt defineeritud andmemassiivi (Software Defined Storage) tehnoloogiate kasutamine võimaldab tõsta rakenduste kiirust kuni 11 korda.
 • Portfellis on maailma esimene hübriid andmemahu server - PowerEdge R630.
 • Kuni 10x kiirem süsteemide paigaldus ja haldus – täiendatud Dell OpenManage platvorm.
 • Maailma esimene NFC (Near Field Communication) serverihalduse lahendus läbi nutitelefoni.
 • Uued Inteli protsessorid ja DDR4 mälud.

Juba tellitavad

Esimene laine uutest tehnoloogiatest on saadaval mudelites PowerEdge rack R630, R730 ja R730xd, blade M630 ja tower T630. Näiteks PowerEdge R630 on tõeliselt intrigeeriv lahendus, sest 1U serveri sisse on võimalik mahutada kuni 24 x 1,8" SSD-ketast. Teise lainena saabusid FX2, R430, R530 ja T430 mudelid. Neist kõige märkimisväärsem on FX2 - esimene Delli server ultra-dense tooteportfellist, mis on juba saanud  väga palju kiidusõnu tööstusharu ekspertidelt (Storage Review: „The Dell PowerEdge FX2 platform brings a new level of scale, flexibility and ease of management to converged systems“). Lahendus võimaldab 2U sisse mahutada kuni 4 serverit (FM120x4 server Intel Atom baasil ja FC630 server Intel Xeon baasil).

Kuna 70% IT-valdkonna otsustajatest on tunnetanud serverite kiiruse puudujääki, siis Delli uue põlvkonna serverid:

 • Kiirendavad ligipääsu kõige olulisematele andmetele, kasutades Dell Fluid Cache for SAN, Sandisk DAS Cache ja NVMe Express Flash Storage tehnoloogiaid.
 • Võimaldavad eraldada suured ja ärikriitilised andmekogumid, suurendades RAID jõudlust 2x läbi dubleeritud PERC9 kontrollerite.
 • Toetavad Software Defined Storage tehnoloogiat ja optimiseerivad andmete paigutust arvutusklastri sees koos data tiering võimekusega.
 • Võimaldavad kasutada kuluefektiivseid 1.8" SSD-kettaid, mis annavad kuni 2,4 korda rohkem IOPS’e kui 2.5" SSD-kettad.
 • Kasutavad uusi DDR4 mälusid, mille kiirus on 2133 MT/s.

Koos uute serveritega lansseeriti ka Dell MD1400 ja MD1420 JBOD eelarvesõbralikud massiivid, mis ühenduvad üle topeltkiire 12 GB SAS-liidese ja mahutavad kuni 48 TB andmeid.

Süsteemihaldus lihtsam kui kunagi varem

Nagu eelmainitud uuringust selgus, on 60% IT-juhte seadnud prioriteediks serverruumi igapäevase halduse lihtsustamise. Seega täiendatud automatiseerimisvõimalustega uue põlvkonna Dell OpenManage on iga IT-juhi parim sõber.

 • Täiendatud serverruumi-sisene haldus: iDRAC Quick Sync kasutab esimesena maailmas NFC-tehnoloogiat, mis hoiab taristust ülevaate saamiseks aega kokku kuni 84%. Puudutades nutiseadmega korraks serverit, võimaldab uus tehnoloogia edastada serveri kohta vajalikku infot läbi OpenManage Mobile rakenduse. Lisaks saab nutiseadmes hiljem monitoorida taristu olekut sõltumata enda asukohast.
 • Täiendatud automatiseerimine: serveri konfiguratsiooni profiili salvestamine või firmware uuendamine kesksest Delli andmekogumist, kasutades Dell Zero-Touch Repository Manager’i.

Kokkuvõtteks

Dell näitab uue serverite põlvkonnaga taaskord, kuidas on võimalik out-of-the-box mõtlemisega saavutada hüppeline areng tehnoloogias. Läbi innovaatiliste lahenduste on antud vastused maailmas laineidlöövate trendide esitatud väljakutsetele. Delli börsilt lahkumine võimaldas olla IT-tehnoloogia arengu eestvedaja, mille esimesed viljad on juba käes. Software Defined Storage on kindlasti järgmine suur trend IT-taristu valdkonnas ning Dell koos uue põlvkonna PowerEdge serverite ja Nexenta tarkvara platvormiga on selleks juba praegu valmis.