Dell Technologies Inc on maailma juhtiv infotehnoloogia ettevõte, kes on turuosalt nr 1 positsioonil serverite, andmesalvestuse, varunduse, virtualiseerimise ja klientseadmete tootevalikus. Gruppi kuuluvad ka RSA, Pivotal, Secureworks ja VMware. Dell on eestvedaja ja liige mitmete innovaatiliste tehnoloogiate arenduses - SSD ja NVMe kasutuselevõtt, 25/100GbE, IoT ning 5G arendamisel. Delli lahendused on kasutusel ühel või teisel viisil enamike Fortune 500 ettevõtete IT-s. See usalduse märk!

Dell on algusest peale soovinud eristuda rohkem kui oma toodete tehnoloogiaga ning seetõttu olid nad esimesed, kes võtsid kasutusele teistsuguse tarneahela - "build to order", mida kasutavad siiani. See annab kliendile paindlikkuse tellida just enda vajadustele sobivad seadmed/lahendused, kiirendab tarneaega ja võimaldab ka efektiivsemat tarneahela juhtimist.

Delli turuosa server-storage valdkonnas on peale EMC ostmist üle 50%, Baltikumis lausa 60-70% (2021. aasta alguse seisuga) ja kasvutrend on ~20% aastas. Delli tootevalikus on ka unikaalne HCI (Hyper-converged infrastructure) hüpertaristu lahendus VxRail, mis on "võtmed kätte" täisintegratsiooniga riistvara ja tarkvara lahendus täieliku elutsükli halduse ning automaatikaga.

Dell pöörab kõige selle juures palju tähelepanu ka rohelisele mõtlemisele, teadvustades tänaseid ökoprobleeme. Pakendites ja toodetes kasutatakse puhastatud ning ümbertöödetud plastikut (sh. ookeanidest ja lennundusest kogutud), tinti ja muid materjale. ~90% seadmeid on Energy Star tähisega ja tootearendus lähtub energiakasutuse vähendamise eesmärgist. Dell kuulub juba seitse aastat järjest Worlds Most Ethical Companies" hulka.

OIXIO kommentaar

Digitaalse transformatsiooni teekonnaga alustamine ei ole kõigil ühesugune ja ettevõtted vajavad erinevat personaalset lähenemist. Selle jaoks on vaja kombineerida digitaliseerimise visioon, Dell Technologies tehnoloogiad ja OIXIO metoodikad, et tuvastada kõige parem ja kiirem tee soovitud tulemusteni.
 
On oluline, et ettenägelik visioon, õiged tehnoloogiad ja läbimõeldud metoodikad ühtiksid. OIXIO ja Delli nägemused on liikunud samas suunas juba aastaid, samuti oleme aastast 1994 olnud Delli partner klientseadmete ja andmekeskuste lahenduste toomisel Eesti klientideni. Aga et kolmnurk muutuks töötavaks kombinatsiooniks ja tekiks võtmesõna "tulemustele keskendunud koostöö" on samavõrd oluline organisatsioonide kultuuriline sobivus. Dell Technologies abivalmis kohalik ja loomulikult ka rahvusvaheline meeskond, OIXIO kirglikud ja pühendunud inimesed ning paljude Eesti riigiasutuste ja erasektori klientide valmisolek tuvastada ning lahendada eilsed kitsaskohad, ongi need tegurid, mis aitavad Eesti digiriigi edulooks muuta.