DELL Technologies - järgmine suur tehnoloogiaettevõte, mis loodud just sulle

Nagu juba laialt teada, omandas Dell tehnoloogiahiiu EMC ning selle kaasettevõtted. Ostutehingu suurus oli tavainimese jaoks üsna hoomamatu - 67 miljardit dollarit. Uue ühendettevõtte Dell Technologies perekonda kuuluvad Dell, Dell EMC, VMware, Pivotal, RSA, Secureworks ja Virtustream. Delli tuntuim osa - klientseadmed - jätkab lihtsalt Dell nime all. Mida see kõik tähendab ja millised on reaalsed väljakutsed, mida lahendama minnakse, seletavad järgnevalt pisut lahti Delli ja EMC võtmeisikud (järgneb lühikokkuvõte videousutlusest "The next great technology company. Created just for you.").

Sissejuhatus Michael Dellilt.

Dell Technologies on ainulaadne ettevõtte, mille perekonda kuuluvad Dell, Dell EMC, VMware, Pivotal, RSA, Secureworks ja Virtustream.
Klientseadmete osa, mis hetkel suurim ja tuntuim, jätkab lihtsalt Dell nime all. Dell Enterprise, mis on tõsiseltvõetava osakaaluga juba varasematest aegadest saab nimeks Dell EMC, nüüd koos EMC analüütika ja Delli Prosupport teenustega. VMware, Virtustream, Pivotal, RSA ja Secureworks säilitavad iseseisvuse koos oma ökosüsteemidega, olles samas võimelised ühiselt lahendama strateegilisi väljakutseid integreeritud lahenduste näol, nagu näiteks era-, avalik ja hübriidpilv, turvalahendused ja nähtamatud (seamless) taristu tehnoloogiad sensoritest ja lüüsidest kuni klientseadmeteni. Valikuvõimalus on oluline osa Michael Delli lubadusest klientidele ja partneritele. Uue ühendatud ettevõtte soovib olla kõige innovatiivsem ja usaldatum IT-partner tehnoloogia digitaliseerimisest kuni andmete turvalise kaitsmiseni.

Mis toimub aastal 2031?

Praegu toimuv tehnoloogiline hüpe on nii eksponentsiaalselt kiirenev, et arvutusvõimsused ja mahud kasvavad umbes 10 korda iga 5 aasta tagant. Hetkel võtab inimgenoomi dekodeerimine aega ca 26 tundi - 15 aasta pärast kulub selleks vaid 94 sekundit. Samal ajahetkel tulevikus (aastal 2031) on võimalik terve USA Kongressi raamatukogu jagada üle interneti vaid 3 minutiga ning arvuti, mille võimsus on suurem kui inimaju maksab alla 1 €. Rohkem kui pooled autod on isesõitvad ning praegusest internetti ühendatud 8 miljonist seadmest on saanud rohkem kui 200 miljardit seadet - 25x rohkem kui inimkonna arv planeedil. Kõik see toodab tohutus koguses infot mis esitab uue väljakutse - reaalajas nende andmete kasutamine ja analüüsimine. Sisuliselt oleme IoX (Internet of Everything) täiesti alguses! Virtuaalne reaalsus, masinõpe ja tehisintellekt defineerivad uuesti töö, õppimise ning igapäevaelu. Uus ettevõte Dell Technologies omab visiooni, innovatsiooni, turuosa ja tehnoloogilist võimekust mõelda suurelt ning kaasa aidata inimkonna arenguhüppele.

(Michael) Dell.

32 aastaga on Dell kasvanud ettevõtteks, kus on 100 000 töötajat ja aastakäive 72 miljardit. Michael Delli eduteguriteks on olnud visioon viia tehnoloogia inimesteni ning kuulata aktiivselt, mida kliendid vajavad. Olles eraomanduses ja omades mitmeid start-up ettevõtteid, võimaldab ka korporatsioonil endal olla paindlik ning kiire, omades samal ajal väga laia haaret ja kõlapinda mitmetes valdkondades – olla väike ja suur ühel ajal.

Pat Gelsinger – VMware, Silicon Valley.

Arutledes IT transformatsiooni ja tuleviku üle, on oluline mõista erinevate kaas/partnerettevõtete nägemust sellel teemal. VMware, asukohaga Räniorg CA, CEO Pat Gelsingeri sõnul on nende klientidele tähtis partnerlus ettevõttega, kes suudab lahendada nende probleeme ning omab tulevikuvisiooni. Põhimuredeks on igapäevane digitaristu tööshoidmine, haldamine, turvamine ja ühendamine tänasel multi-cloud multi-device ajastul. Selle teemaga kohandub ja mõtleb kaasa üha rohkem kliente. Teenuste automatiseerimine ning liigutamine riistvaralt tarkvara tasemele, ühilduvus hübriidpilvega ning kõikide seadmetega jne jne.

David Goulden – Dell EMC Infrastucture Solutions Group, Boston.

Enterprise tehnoloogiamaailmas toimub kahte liiki muutusi – riistvaralised ja digitaalsed muutused. Riistvarast rääkides võib tuua analoogi autodega. Audi RS7 on nagu samasugune klassikaline riistvara, mida on kasutatud pikalt IT-taristus klient-server lahendustes. Need peavad olema töökindlad, ent samas kaasaegsed, efektiivsed, kiired nagu SSD/Flash, mõistlike kuludega ning kergesti hallatavad. Klassikalise taristu kaasajastamine tähendab IT muutumist rohkem tarkvara- ja teenuse-põhiseks. AT&T tegevjuhi sõnul on Delli ja EMC ühinemine väga hästi ajastatud – hetk, kus maailma juhtivad riistvara, tarkvara ja virtualiseerimisettevõtted saavad kokku, et pakkuda enamat. Teiselt poolt, auto analoogi kasutades Teslaga pool muutustes on digitaalne, kus rakendusi luuakse teisiti, et muuta oma ettevõtteid digiajastul - autode mõistes analoogselt Teslaga ehk suurel määral tarkvaral põhinev arhitektuur. Alati ühendatud ja uuendatav, teisisõnu pilvetehnoloogial põhinevad ärimudelid ja rakendused, väga lihtsalt laiendatav ning toetades nutiseadmeid ja suurel hulgal kasutajaid, s.h. ka tuhandeid kordi rohkem andmeid kasutaja kohta. See on suuresti veel tulevik, ent selleks tuleb valmistuda juba praegu. Võtmeks siin on kõik need vajalikud tehnoloogiad ühelt strateegiliselt partnerilt. Dell on globaalselt juhtiv serverite tootja samas kui EMC on juhtpositsioonil kõikvõimalike andmesalvestuslahenduste kategoorias.

Jeff Clarke, klientseadmete äriüksuse juht, Round Rock, Texas.

Kõige eelneva juures on endiselt sama tähtsal kohal Delli klientseadmed, mida kasutavad igapäevaselt miljonid inimesed kõigil kontinentidel ja mille aastane maht on 35 miljardit dollarit. Muutunud on nii suhtumine tehnoloogiasse kui ka selle kasutamise harjumused, julgetakse proovida uusi asju ja see seab omad nõudmised innovatsioonile. Töö iseloom on muutunud rohkem sotsiaalseks, koostöötavaks (collaborative) ja liikuvamaks ning sellega kaasnevad teistsugused ootused. Kasvav vajadus olla ühenduses 24x7, töötamine nii kontoris, kodus kui liikvel olles seab prioriteedina küsimuse alla turvalisuse ja seda võetakse ka arvesse uute toodete arendamisel. Arvutite akud peavad vastu pidama terve pika päeva, juhtmevabad ühendused, koheselt käivitumine jne. Heade näidetena innovatsioonist võib tuua:

  • maailma väikseim ärikliendile suunatud Dell Latitude 7370, mis koosneb kosmosesüstikutes kasutatavast süsinikkiust, õhuke 15 mm ja kaalub 1 kg. ID-kaardi lugeja, sõrmejäljelugeja ning spetsiaalne krüpteerimismoodul teeb sellest kõige turvalisema äriklassi sülearvuti maailmas.
  • XPS 13, mis on võitnud 205 auhinda ja mille pea olematu äärega InfinityDisplay ekraani tõttu on see 15% väiksem kui teised 13" sülearvutid. Delli innovatiivsusele viitab ka asjaolu, et viimase aastaga on võidetud rohkem tähelepanuväärseid auhindu kui möödunud kümnendi jooksul.
  • Alienware 13, millel on esimesena OLED ekraan. OLED ekraan tähendab täielik värviskaala, õige must värvitoon, 100% Adobe värvigamma, 100 000:1 kontrast ning 1 ms reageerimisaeg - ei mingid viidet ekraanil, mis mänguritele on ülioluline.
  • Goldman-Sachsiga koostöös välja arendatud uus 43" 4K monitor P4317Q, millel kuvatavad aknad on programmeeritavad ning mis mahutab sama palju infot kui 4x 21" FullHD ekraani eraldi sealjuures eraldamata rohkem kuumust kui tavaline monitor. Ideaalne kasutamiseks finantssektoris, tervishoius, digitaalse sisutootmise jpt valdkondades.

Suurte muudatuste taustal on oluline säilitada ja tõsta tugiteenuste ning klienditeeninduse taset, mida nüüdsest juhib 10 aastat EMC-s seda valdkonda kureerinud Howard Elias. Uues, Dell EMC ja partnerite ökosüsteemis, kannavad selle eest hoolt üle 60 000 sertifitseeritud professionaali 165-s riigis. Ka siin toimub digitransformatsioon, pöörates rohkem tähelepanu reaktiivse toe asemel ennetavatele (proaktiivsele) tegevustele - lahendades probleeme enne kui klient ise sellest teadlikuks saab.

MAX 123 – ainus Dell Premier Partner Eestis.

Muudatused, ilmselt globaalses mõttes mitte nii suured kui Dellis, toimuvad ka meil. Oleme jõuliselt muutunud teenustepõhiseks IT-partneriks. Uus unikaalne pilvekeskkond ja võimekus paljusid lahendusi pakkuda teenusena teeb MAX 123-st 21. sajandile väärilise IT-partneri nii äri- kui ka avalikule sektorile. Aastatepikkune partnerlus Delli, VMware, EMC ja teiste tehnoloogiahiidudega annab meile hea uute tehnoloogiate stardipositsiooni ka peale nende ühinemist.

Samuti, nagu mainis Howard Elias, on ka MAX 123 jaoks alati olnud oluline teenuste kõrge tase ja positiivne kliendikogemus, mida tõestab ka meie kõrge soovitusindeks.

… ja lõpuks on oluline meeldejääv kogemus ning mõlemapoolne rahulolu.

Parimate soovidega

Viljar Vaht  |  MAX 123 müügidirektor
Mobiil: 5558 8721
E-post: viljar@max.ee
Skype: Viljarvaht

Täispikka videot saate vaadata siit >