Inteli integreeritud graafika vs diskreetne graafika

Inteli integreeritud graafikakontroller (lühendid GMA, G45, GM45 jne) on siiamaani seostunud vaid 2D kontoritööga. HD filmide esitamine ning keerulisemate 3D mängude mängimine tundub mission impossible. Muidugi on integreeritud graafikal ka omad eelised - väiksem hind, arvuti teeb vähem häält ning väiksem energiakulu (tänapäeval jookseb umbes 80-90% keskklassi arvutitest integreeritud graafikal), kuid kui oled mängur või tegeled nõudlike programmidega siis jääb integreeritud graafika hätta.

Uute i3, i5, i7 seeria protsessoritega toimus Inteli graafikakontrollerite tooteliinis märkimisväärne muudatus. Graafikakontroller on nüüd protsessoriga samas kestas. Küll eraldi kiibil, aga protsessoriga koos (vaatagraafikakontroller ülemist pilti). Uue integreeritud graafikakontrolleri nimi on Intel® HD Graphics. Sisemises arhitektuuris on tehtud selliseid muudatusi, et nüüd saab integreeritud kontroller hakkama nii HD video, kui ka keskmiste 3D mängudega, kui settingud on all.

Kui ostad uue arvuti, siis mõtle, kas mängid arvutiga graafiliselt nõudlike mänge või tegeled lihtsa kontoritööga ja netis käimisega ning piisaks täiesti integreeritud graafikast, mis hoiab arvuti hinna ning energiakulu all. Kuid kui tahad mängida selliseid mänge nagu Mass Effect 2, Need for Speed Shift, Modern Warfare 2 vms, siis pead leidma omale sobiva graafikakaardi sellistelt tootjatelt nagu ATI või nVIDIA.

Roheliselt on märgitud mängud mida uued Inteli graafikakontrollerid jooksutada suudavad.