Järjekordne artikkel teemal "Kuidas valida sülearvutit?" | OIXIO

Kuidas valida elektritõuksi, videokonverentsilahendust, konditsioneeri või hoopis sülearvutit?

Ikka alustad Google-st. Mina sisestasin seekord "parim sülearvuti ...". Tulemuseks oli hulk reklaame lehe alguses, esimene otsingutulemus mahtus vaevu ekraanile ära. Klikkisin lahti mõned pakutud: "Parim sülearvuti üliõpilasele", "Parimad sülearvutid aastal 2020", "Kuidas valida sülearvutit" jne.

Enamik neist olid otseselt sisuturundusartiklid ja konkreetseid vastuseid ei andnud. Pakuti välja 5-10 erineva tootja raali (oma müügikanalist), selgitati, mida tähele panna konfi valikul jne. Ühes artiklis jõuti siiski ka selleni, et tõstatati küsimus kasutaja eelistustest ja soovitati lugeda arvustusi - igati positiivne! Inglise keeles neist puudu ei tule, küll aga eesti keeles. Aga mida teha, kui ei viitsi võõrkeeles pead vaevata?

Targad on väitnud, et ostja on oma otsuse teinud ammu enne seda, kui ta reaalselt müügikanalisse pöördub.  Meil tuleb salongi ja e-poodi selliseid inimesi iga päev, aga lõpuks tahavad nad millegipärast ikka inimlikku soovitust ka saada, kas siis LiveChat-is või silmast-silma. Muide, e-poe LiveChat-i kasutatakse üllatavalt palju!

Jälle see sisuturundus…

Otsustasin siis kirjutada veel ühe "järjekordse sisuturundusartikli", mis kindlasti ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga kindlasti teeb elu lihtsamaks neile, kes ei viitsi tunde surfata/lugeda ja kelle jaoks eliitbrändid on enam-vähem ühe kaaluga. Mac-i sellesse arutlusse ei mahu, sest mina olen PC-usku, sorry!

Et olla täiesti aus, siis räägime Dellist, räägime äriklassist ja eeldame, et kasutaja tahab arvutiga teha tööd või pühenduda õppimisele. Mängurid, jätke lugemine pooleli ja pöörduge Google'i poole tagasi.

Tähelepanu, persoonad!

Konkreetselt annan soovituse kolmele persoonale (äge nimi sihtrühmale, eks!) ja lõpuks ka (tava)kasutajale, kes me tegelikult kõik oleme:

  1. Raamatupidaja
  2. Üliõpilane
  3. Tegevjuht
  4. Töine arvutikasutaja
     

RAAMATUPIDAJA

Raamatupidaja on tõsine ja konservatiivne inimene, kes töötab numbritega. Talle pole mõtet rääkida, et numbreid saab toksida ka klaviatuuri ülemiselt realt, tähtede kohalt.

Raamatupidajale on vaja eraldi numbriklaviatuuri (numpad), mis enamikelt sülearvutitelt kadunud seoses aina väiksemaks muutuvate mõõtmetega. Dellil on nii, teiste tootjatega on seis umbes sama.

Dellil on 1 mudel - Latitude 5520, millel numpad olemas ja mis veel oluline - klaviatuur on eestikeelne! Kuna alati pole võimalik kasutada lisamonitori, siis 15" ekraan on just see, mida vaja.
Ainult seda soovitangi! Vaata e-poest > 

ÜLIÕPILANE

Kui oled just astumas/astunud uude eluetappi, siis alustuseks on vaja võimekat ja kauakestvat sõpra. See kehtib arvuti puhul täpselt samamoodi, nagu õllelaua või ööklubi puhul - kaaslane peab vastu pidama ja kaua! Raha eest soetatava semu puhul on paraku oluline ka hind.

Dellil on selline kaaslane olemas - Latitude 5420 - 14-tolline, suhteliselt väike ja kerge ning aku kestab ka.
Vot seda soovitangi! Vaata e-poest > 

TEGEVJUHT

Tegevjuht on tegev ja teeb tegelikult ka tööd, aga on ka natuke edev, kuigi ta seda ei tunnista. Tegevjuht unistab seksikast Mac-ist, aga saab aru, et Microsofti ajastul on parim töövahend siiski PC. Tegevjuht tassib oma läpakat igale poole kaasa ja kuigi ta käib jõusaalis, on arvuti kaal oluline.
Sellele persoonale (kasutan meelega uuesti seda sõna, et mõnda tõsi-eestimeelset-inimest ärritada) soovitan erinevalt eelmistele soovitustele kahte varianti:

Mõlemad kannatavad väntsutamist, on väga hea ekraani ja akuga. Enesestki mõistetavalt on 13-tolline veidi kergem kui 14-tolline, aga mugavad kaasas kanda on mõlemad!

Nii-öelda TAVAKASUTAJA

Vähemalt meie valikus pole ühtki sülearvutit, mis töötegemiseks ei sobi. Seepärast ei püüdnud anda ühtki soovitust protsessori, mälu või kõvaketta kohta. Techradar.com kirjutas, et alla 16 GB mäluga sülearvutil tänapäeval enam kohta pole ja sellega tuleb nõustuda. 

Paar sõna tuleb rääkida kindlasti aga turvalisusest. Enamik turvaprobleeme asetseb ekraani ja tooli vahel, aga mõned asjad siiski aitavad. Esiteks Windows Pro ja teiseks elementaarne viirusetõrje. Kui aga oled pilveteenuste kasutaja (Microsoft 365, OneDrive, Teams jne), siis tea, et vaikeseadistustega pole turvalisuse jaoks just üleliia tehtud. Neist teemadest pikemalt ei kirjuta, küsige meie spetsidelt salongist, nad on ebaeestlaslikult abivalmid :)

Kõikidele arvutikasutajatele soovitan meie e-poodi > ja salongi >, Veerenni Keskuse 1. korrus, Siduri 3, Tallinn.

Miks OIXIO?

Elementaarne, Watson! OIXIO on kõrgeima kliendirahuloluga IT-ettevõte Eestis ja kõigile Delli äriklassi sülearvutitele anname tasuta kaasa õnnetusjuhtumi KASKO ja IT-TUGIteenuse paketi. 

Tänan tähelepanu eest!

Raul Pero
OIXIO turunduse asjapulk
Arvutikasutaja aastast 1989