Kui „Kus“ pole enam oluline

Andmemassiivide virtualiseerimine on tehnoloogia, mis võimaldab andmeid salvestada teadmata, kuhu või millisesse seadmesse need süsteem füüsiliselt paigutab. See tehnoloogia lihtsustab andmehaldust, loob uusi võimalusi ettevõtte/asutuse andmete käsitlemiseks ja pakub sõltuvalt tootjast lisaväärust kulumudeli läbipaistvuse näol või lihtsustab pikaajalist planeerimist.

Varasemalt tähendas ettevõtte kasvavate andmevajaduse rahuldamine IT-osakonnale eri volüümide ja LUN-idega mässamist ja mahtude keerukat planeerimist. Milline server vajab kui palju ruumi? Kuidas me erinevad andmemahud kokku liidame? Kas kõik õigused on õigesti antud ja tehnoloogia ühildub? Need on vaid mõned küsimused, millega pidi IT-haldus igapäevaselt tegelema.

Andmemassiivide virtualiseerimine töötab samalaadselt serverite virtualiseerimisega ning erinevalt IT-osakonna käsitööst saab paljud otsused jätta süsteemi enda teha – kuhu ja kuidas erinevad andmed paigutada. Uue lahenduse kasulikkus tuleb eriti välja juhul, kui peab tegema süsteemis muutusi, näiteks vahetama mõne olemasoleva kettakasti välja või ruumi laiendama.

Virtualiseeritud andmelahenduse korral möödub see kiirelt ja valutult, ilma, et peaks kogu plaani ümber tegema või serverite seadistusi muutma. Tööaja kokkuhoid on suur ning äririsk on maandatud.

Tundub huvitav? Kui tahate täpsemat ja tehnilisemat ülevaadet virtualiseeritud andmemassiividest, võtke ühendust telefonil 699 0660 või e-postiga lahendused@max.ee