Ilmselt olete kuulnud erinevaid turvatarkvara termineid - "viirusetõrje" ja "pahavaratõrje" ja see on segadust tekitanud. Täiesti arusaadav.

Kas need pole mitte enam-vähem sama asi? Kas pahavara pole midagi, mida viirusetõrje üritab teie arvutist eemal hoida? Kuigi see on tõsi, on pahavaratõrjevahendil ja viirusetõrjerakendusel erinevusi ja just sellest järgevalt räägimegi.

Põhiline on, et pahavara eemaldamise tarkvara pakub fokuseeritumat ja spetsialiseeritud kaitset, samas kui viirusetõrje on üldistatud laiema funktsioonivalikuga (sisaldades lisasid, mida eeldad, et leida ainult tõsisemates  interneti-turbepakettidest).

Pahavara tõrje: fokuseeritud kaitse

Lühidalt öeldes on pahavaratõrjevahendid keskendunud sinu seadme kaitsmisele pahavara eest. Nii lihtne ongi.

Nad on loodud selleks, et hoida silm peal uutel ohtudel - nendel, millel on suuremad võimalused viirusetõrjerakendusest kõrvale hiilida - ja nad on spetsialiseerunud käitumise tuvastamisele, otsides kahtlasi tegevusi ja kaitstes uuemate rünnete vastu (ilmselt ka keerukamate).

Pahavaravastane tarkvara on loodud ka pahavara otsimiseks, mis on JUBA teie süsteemis sees (viirusetõrjest kõrvale hiilinud).

Kui kahtlustate, et teie arvuti on nakatunud pahavaraga (võib-olla on see näiteks müstiliselt aeglaselt), võite viirusetõrje kõrvale installida pahavara eemaldamise tarkvara ja see saab skannida (kasutades oma pahavara tuvastamise võimeid), leides ning eemaldades võimaliku ohu. Nii toimib pahavaratõrje teise kaitseliinina traditsioonilise viirusetõrjeprogrammi kõrval.

Siiski tasub märkida, et pahavaratõrjetarkvaral puuduvad mõned täiendavad turvafunktsioonid ja mitmesugused vastumeetmed, mis on viirusetõrjerakendusel.

Viirusetõrje: süsteemi vihmavari

Viirusetõrjerakendused pakuvad teie süsteemile üldisemat kaitset. Oluline - "viirusetõrje" on vale nimetus, sest tundub, et rakendus kaitseb ainult viiruste eest, mis on teatud tüüpi pahavara. Tegelikult kaitsevad viirusetõrjerakendused tänapäeval igasuguse pahavara eest.

Viirusetõrje pakub reaalajas kaitset pahavara eest, kasutades ohtude tuvastamiseks (regulaarselt ajakohastatavat) pahavara ohuteadmuse kogu. Pahavara tõrjumine läheb sellest käitumisest ja anomaaliate tuvastamisest kaugemale.

Nende programmide abil saate mitte ainult viirusetõrjemootori, vaid ka täiendavaid turvaelemente, nagu näiteks turvaline lehitseja veebipanga jaoks. Lisaks paroolihalduri ja võib-olla isegi mõned põhilised vanemlikud kontrollid (parental controls), et lapsed saaksid võrgus turvaliselt tegutseda, või hoopis piiratud VPN-lahenduse. Mõni neist võimalustest võib olla väga kasulik, sõltuvalt muidugi teie täpsetest vajadustest.

Kuidas erinevad pahavaratõrjevahendid tavalisest viirusetõrjest?

Kokkuvõtteks võib öelda, et neil kahel tarkvarakategoorial on palju ühist, kuid peamine erinevus on see, et pahavaratõrje pakub spetsiifilist sihtotstarbelist kaitset ja pahavara eemaldamise võimalust, samas kui viirusetõrje töötab teie süsteemi üldisemal kaitsel. Seega kasutada tasub mõlemat.

Kvaliteetne pahavaratõrje on loodud nii, et see saaks töötada viirusetõrjega kõrvuti, ilma konflikte tekitamata, andes sulle tõhusalt kaks kaitsekihti. Mitmekihiline lähenemine turvalisusele on kasulik, sest siis on suurem tõenäosus, et mõni konkreetne oht - eriti uus - tabatakse.

Kahekordistamine on kindlasti hea viis oma seadme kindlamaks kaitseks. Lihtsalt veendu, et valid hea viirusetõrje ja hea mainega pahavaratõrje.

Lisateavet küsi meie spetsialistidelt.

Ära unusta ka varundust ja pilvelahenduste kaitset ning küsi endalt, kas "tasuta viirustõrjelahendus" on ikka turvaline?

 

Käesolevaga kinnitan, et olen tutvunud privaatsuspoliitikaga ning annan nõusoleku kasutada minu e-posti aadressi uudiskirja saatmiseks. Nõusoleku saan igal ajal tagasi võtta*