Kuidas valida töökoha monitori kontorisse ja koju? Tänastes hajusa- ja kaugtöö oludes on kodukontori mugavus traditsioonilise kontori omast ehk olulisemgi. Kõiki omadusi tuleb vaadelda kasutusmugavuse vaatevinklist. Mitte, et teised monitori konfi read oleksid ebaolulised, toome siin välja kasutaja jaoks 6 kõige olulisemat omadust.

Suurus ja diagonaal

Tavaliselt alustatakse suurusest, sest suurus loeb! Ja loebki, kuid pole mõistlik kokkuhoiu pärast osta väikest monitori või suure pildi ihaluses kahmata liiga suur kuvar. Iga vajaduse ja võimaluse jaoks ikka oma asi. Lihtne reegel: kasutaja kaugus monitorist peab olema sama pikk kui vaataja käeulatus ja sellelt distantsilt peab kogu pilt olema mugavalt vaadatav. 24“ ja 27“ on tänapäeval kõige levinumad diagonaalimõõdud.

Selge pilt ja resolutsioon

Ekraanipilt koosneb tuhandetest punktidest. Mida suurem on punktide ehk pikslite arv ekraanil, seda kõrgem on ekraani resolutsioon. Ekraanile mahub "rohkem pilti" ja see on detailsem ning selgem, ka lähedalt vaadates. Eri standardite ja resolutsioonide sobivust on parem testida salongis, sest kõik inimesed on erinevad. 

Vaatenurk ja IPS paneel

Ringutad ja sirutad selga, võibolla isegi võimled. Muide väga oluline tegevus arvutiga töötamise ajal. Aga samas tahaks ikka silmi ekraanil hoida ;).
IPS (in plane switch) paneelidega monitori pildi (värvide) kvaliteet ei muutu kui vaadata monitori eri nurkade alt – ja vaatenurgad on väga suured.

Ärikasutaja mugavus ja USB-C

Ärikasutajale väga oluline! Uute USB-C monitoride kasutajatel pole dokki enam vaja, sest monitoril on olemas peale muude pesade ka klassikaline LAN-pesa (Ethernet RJ45 port). 


1. AC power port | 2. HDMI port | 3. DP port (in) | 4. USB-C/DisplayPort | 5. DP port (out) | 6. USB downstream port | 7. Audio line-out porti | 8. USB downstream porti | 9. RJ-45 connector | 10. Stand lock | 11. USB downstream ports

Ergonoomika ja jalg

Palju räägitakse monitori ergonoomikast. Tegelikult peab vaatama, milline on monitori jalg, sest just jala võimalused tagavad sellise mugavuse, mis on täna juba hügieenitase.
Korralikel äriklassi kontoritööks mõeldud monitoridel saab monitori pöörata/keerata (nii x- kui y-teljel), reguleerida kõrgust, keerata ekraani 90 kraadi (muuta tavaline landscape asend portreeks). Mugav moodus näiteks pikkade veebilehtede sirvimiseks ja lugemiseks.

Meelerahu ja garantii

Näiteks on Delli monitoridel 3-aastane garantii. Kuigi monitoridega midagi ei juhtugi, siis teadmine, et 3 aasta jooksul vahetatakse garantiijuhtumi korral monitor lihtsalt välja, on ka väärtus omaette (Delli monitore ei remondita, vaid vahetatakse).

Soovitame:

27“ Dell U2721DE ja 24“ Dell U2421HE.

Oma silm on kuningas

Konfi järgi saab ka monitori valida, kuid kõige kindlam on oma silmaga vaadata ja eri võimalusi võrrelda. Telekapoodide kümnete teleritega suuri seinu oleme kõik näinud. Miks peaks monitori valimine teistmoodi käima? OIXIO salongis on selline, just ärikasutajale suunatud valikuga võimalus täiesti olemas ja seda koos Eesti parima teenindusega

Loe ka uudist Delli uutest USB-C monitoridest