Lisakaitse äriandmetele - kaugvarundus ja Disaster Recovery

Kogu IT liigub teenuste poole - alates töökohtadest lõpetades keerukate ja spetsiifiliste tarkvaradega. Teenuspõhiselt saab ka kindlustada oma ettevõtte andmeid. Esmalt teha lisaks tava(sisesele)varundusele ka pilvepõhist backup'i majast väljapoole ja et elu oleks veel rahulikum ning uni parem, võtta juurde ka asendussait (Disaster Recovery- ikka teenusena! Lisakulu on minimaalne.

Kaugvarundus (pilvevarundus, offsite backup) teenusena

Vana hea ütlus – „küsimus ei ole selles, kas andmed hävinevad, vaid pigem on küsimus selles, millal need hävinevad“ peab paika endiselt. Täpselt nii see on ja eriti veel täna, kui lisaks inimeste enda „eksimustele“ ja riistvarariketele ohustavad äriandmeid ka kulutulena levivad crypto/lunavaraviirused. Hoia oma äriandmeid! Kui ettevõttesiseselt on andmed varundatud, siis on hästi, kuid see kaitse veel kõikide võimalike ohtude eest – loe edasi täpsemalt siit. Täieliku kaitse tagamiseks kaalu kindlasti ka majast-välja-varundust. Keskmise keskettevõtte IT-taristu kaugvarundamisele kuluv summa on tühine (~60 € kuus), arvestades sellega, kui suurt lisaväärtust ta pakub andmete kättesaadavuse ja turvalisuse osas.

Asendussait teenusena ehk DRaaS (Disaster Recovery as a Service)

DRaaS on POP! Paljud ettevõtted on lisaks traditsioonilisele andmetevarundusele (on-site ja off-site) rakendanud ka DRaaS-lahendust mõnda avalikku pilve. DraaS on oluline, sest äriandmete, teenuste ja infosüsteemide kättesaadavus (availability) on äritegemise alus. Kui mõni ärikriitiline teenus on maas ja varundusest taastamine võtab aega tunde, kui mitte päevi, siis võib see tähendada ettevõttele märkimisväärset rahalist kahju. DRaaS’i olemasolul on võimalik avarii korral (olgu see siis näiteks serveririke või andmesidekatkestus peamajas) teenused kiiresti (me räägime minutitest) ümber lülitada MAX Cloud serverikeskusesse, et sealt oma argitegevusi jätkata (kasvõi kohvikus).
Jällegi on rahaline investeering tühine võrreldes DRaaS'i pakutava lisaväärtusega. Ühe keskmise keskettevõtte (DC, Axapta client server, SQL server, Failiserver, Printserver) DRaaS-teenuse kuutasu on orienteeruvalt paarsada eurot kuus. Loe lisa siit.