Mida kujutab endast Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 (O365) on vana hea tuttava Microsoft Office'i pilveversioon, kuid mitte ainult - pilvetehnoloogiatele tuginemine on võimaldanud lisada mitmeid tänapäevaseid tööd lihtsustavaid võimalusi. O365 on üles ehitatud nii, et paketi teatud komponente on võimalik kasutada otse brauseris, kuigi suuremas osas pakettides on kiiruse ja võrguta (offline) töötamise huvides need ka kliendi arvutisse laetud. Tänu mainitud pilvepõhisusele ja Microsofti poliitikale on O365-l hulga omadusi, mis annavad sellele suure eelise nn "karbitoote" ees:

 • O365 kasutajal on alati kõige uuem versioon.
 • Ühte kasutajakontot saab kasutada 5-s erinevas seadmes (paketid, nagu näiteks Business ja Business Premium, kus komponendid on ka kasutaja arvutisse laetud; Online'i kasutus ei ole seadmega piiratud).
 • O365 tööab suurepäraselt koos Exchange Online'i, äriklassi meili- ja kalendriteenusega. Selles on kasutaja kohta on 50 GB salvestusruumi ja manusena saab saata kuni 25MB faile.
 • Juba mainitud Office Online (Wordi, Exceli, PowerPointi ja OneNote'i dokumente on soovi korral võimalik koostada ja redigeerida otse brauseris).
 • Lihtne ja turvaline failide talletamine ning ühiskasutus. OneDrive for Business annab igale kasutajale 1 TB isiklikku kõigi seadmetega sünkroonitavat salvestusruumi.
 • Andmed on igalt poolt üle veebi kättesaadavad.
 • Tuttav kasutuskogemus läbi mobiilsete seadmete. Word, Excel ja PowerPoint dokumente saab vaadata ja redigeerida ka Windows Phone'i, iPhone'i ja Androidi telefonides.

Millised O365 paketid on olemas ja kellele need sobivad?

Märkuseks:

1. allpooltoodud hinnad on orienteeruvad, need sõltuvad dollari kursist ja võivad kuude lõikes pisut muutuda;

2. kõik paketid on põhimõtteliselt võimelised koos töötama olemasolevate Office'i pakettidega (2007 ja uuemad).

1. Microsoft Excange Online

"Äriklassi" mailiteenus, sisuliselt Microsoft Exchange mailiserver pilveteenusena, st sa ei pea seda enam ise ostma ja haldama; sobib väga hästi täienduseks ettevõtetele, kus suurem osa Office'i asjadest olemas ja kohe pole vähemalt kõigil vajadust pilveversioonile üle minna. On 50GB kettaruumi kasutaja kohta ja saab saata kuni 25MB faile. Töötab kõige paremini mõnega uutest Outlooki versioonidest, aga töötab ka koos Outlook 2007-ga. (See pakett - Exchange Online - kuulub tegelikult suurema osa järgmise koosseisu. Hind ca 4€ kuus.)

2. Office 365 Essential

Puhas võrguversioon, kus midagi (peale allalaetud dokumentide muidugi) kliendi arvutisse ei laeta. Office Online - Wordi, Exceli, Powerpointi ja Onenote - dokumente saab luua ja töödelda otse brauseris. 1TB kettaruumi kasutaja kohta. Paketti kuulub Exchange ja Lync, mis annab videokõnede (võrgukonverentside) võimaluse. (Hind ca 5,1€ kuus.)

3. Office 365 Business

Lisaks Office Online versioonile sisaldab järgmisi töölauarakendusi: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote*, Access*, Publisher*, Lync. Tärniga tähistatud rakendusi saab kasutada ainult ühes Windowsiga PC-s. Exchange paketis ei sisaldu ja võrgukonverentside võimalusi on nuditud.(10,7€ kuus)

4. Office 365 Business Premium

Lühidalt sisaldab piiranguteta kõigi eelmiste võimalusi. (12,7 € kuus)

5. Office 365 ProPluss

Väga sarnane O365 Businessiga, lisandunud on Sway (millega saab teha "professionaalseid" võrgulehekülje moodi asju) ja natuke BI (business intelligence) Exceli lisandeid. (Märkuseks: selle paketi eelis Business-pakettide ees oli eelmise aastani Access, kuid nüüd kuulub see ka Business ja Business Premium pakkettide koosseisu; on spekuleeritud, et see pakett millalgi kaob. 12€ kuus)

6. Office 365 Enterprise E1

Tegemist on n-ö Enterprice-klassi Essentialiga - ainult Office Online; samas Enterprise pakettidel on kõigil siiski Exchange kaasas. Eriliseks tõstab Enterprice paketid Sharepointi tugi ja lai valik kõikvõimalikku grupitööd toetavaid rakendusi (nudimata [unlimited] online meetings, Microsoft Team, Perosnalized search, Corporate video portal, Meeting broadcast [kuni 10 000 inimesele] etc; 7,7€ kuus).

7. Office 365 Enterprise E3

Enterprice klassi täispakett. Sisuliselt Business premium, millele on lisatud kõik eelpoolmainitud n-ö ettevõtte-klassi töövahendid ja ka võimalused täpsemalt määrata failide ja dokumentide õigusi (krüpteerida andmeid).Samuti on piiramata postkastide maht. (21,6€ kuus).

8. Office 365 Enterprise E5

Eelmisele on lisandunud veel hulk töövahendeid, mida sellisel kujul kindlasti kõik töötajad ei vaja, st need on suunatud juhtidele ja spetsialistidele: Advanced Threat Protection, Advanced Security Management, analüüsivahendid, sh tekstianalüüs, võimalus mobiili ja tavatelefonikõnesid online-konverentsidele lisada jpm. (35€ kuus).

Raudreeglid endale sobiva toote valimisel oleksid sellised:

1. Kui sul on Microsoft Office juba olemas või oled veendunud, et kasutad vaid võrguversioone, sobib ilma nn offline-office'ita pakett (Exchange Online, Microsoft Office Essential või Enterprise E1).

2. Kui sul on olemas või on ligipääs Exchange'i serverile, piisab Businessist, kui pole, tasub võtta Business Premium.

3. Tuleb silmas pidada, et Business-seeria paketid lubavad ühte gruppi kuni 300 kasutajat.

3. Kui su ettevõttes on kasutusel Sharepoint ja reaalselt tehakse üle võrgu grupitööd, on palju abi Enterprise-klassi toodetest. (Kordaksime üle: E1, kui sul on Office juba olemas ja E3, kui pole. E5-e vajab väiksem ring, kes tõepoolest elab seal sees.)

On veel väga palju erihinnaga tooteid!

Pakettide hinnad erinevad n-ö tavakasutaja- või ärikasutajahinnast, kui tegemist on haridusasutuse, riigiasutuse või mittetulundusühinguga. On olemas ka eriline kodukasutajaversioon, kust puudub enamik grupitöövahendeid.

Üldiselt on Microsofit litsentseerimispoliitika üsna raskestihoomatav, seega alati on mõtet meie poest üle küsida.

Kuidas osta?

Meie e-poest ostes on võimalik valida kuupõhine maksmine meie poolt saadetud arve alusel. Kuupõhine maksimine on kõige paindlikum ja lepingu võib iga hetk lõpetada (Microsoft hoiab lõppenud kasutajakontode andmeid kolm kuud).

Kuidas Office'i pilveversioonile üle minna?

Pakume lisaks Office 365 tugi- ja lisateenuseid:

Office 365 esmahäälestus

 • Microsofti konto puudumisel selle loomine koostöös kliendiga (ettevõttepõhine Microsoft Live konto).
 • Ettevõttele domeeni loomine või olemasoleva “kolimine” Microsofti keskkonda (DNS-kirje lisamine domeenihaldaja serveris).
 • Kasutajakontode loomine Microsofti portaalis.
 • Office kontoritarkvara installeerimine arvutitesse
 • Exchange Online kasutuselevõtt.
 • Olemasolevate e-maili postkastide “kolimine” Exchange Online’i ja meilikontode seadistamine Microsoft Outlookis.
 • Muude paketis sisalduvate rakenduste ja teenuste kasutuselevõtu konsultatsioon (sh OneDrive, Office Apps ja Sharepoint)

Office 365 haldus

 • Telefoni- ja kaughaldus tugi Office 365 kasutamisel (OneDrive, Sharepoint, Office Apps, Lync, Exchange Online).
 • Majasisese Microsoft Active Directory ja/või Azure Active Directory kasutajate haldus.
 • Kasutajakontode sünkimine, loomine ja muutmine.
 • Kasutajate õiguste haldamine.
 • Exchange Online meilikontode administreerimine.
 • Rämpspostitõrje seadistamine ja haldamine (sh FOPE administreerimine).
 • Office kontoritarkvara installeerimine arvutitesse (ettevõttes kohapeal või kasutades kaughaldust).
 • Ametliku toe vahendamine teenuse kasutamisel tekkivate teenusepakkuja poolsete häirete korral.
 • Grupitöövahendide haldamine (nt Exchange kalendrid)

Tasu nende tööde eest on tunnihinna alusel vastavalt tegelikult kulunud ajale. (Htekel 39€ tund; vaata lisa hinnakirjast.)