Millal server pensile saata?

Ükski arvuti ja server ei kesta igavesti. Majanduslikult õige hetke tabamine, millal tuleks vana uue vastu välja vahetada, on sageli keeruline. Millal osta uus ja millal tasub veel vana eluaega pikendada?

Märgid lähenevatest probleemidest on lõppev garantiiaeg, vajakajäämised jõudluses või probleemid uue tarkvara ühilduvusega. Näiteks, ei pruugi uus äriliselt oluline aplikatsioon serveri vanal operatsioonisüsteemil töötada või vajab rohkem ressursse, kui vanast serverist võtta on. Juba varem koostatud põhjalik plaan, mille järgi on kogu ettevõtte infrastruktuuri jälgitud ja hinnatud kogu selle eluea vältel, aitab üllatusi ära hoida.

„Igas ettevõttes on ärikriitilisi teenuseid. Aga mis juhtub siis, kui ärikriitiline teenus ei tööta ja pelgalt sellepärast, et vana server ei suuda suurenenud nõudlusega kaasas käia? Kas päev terve ettevõtte aega on väärtuslikum kui mitmeaastane investeering,“ arutleb MAX 123 suurkliendihaldur Viljar Vaht.

Olenemata põhjusest on selge, et kui tehnoloogia hakkab jalgu jääma, siis tuleb leida sellele lahendus. Kas investeering uude riistvarasse on kulukam kui äri pidurdumine? IT teenib äri huve!

Lisaks otseste ärihuvide teenimisele pakuvad uued serverid mitmeid kokkuhoiukohti. Esiteks aitab uus infrastruktuur hoida jooksvad kulud väiksemad. Mida aeg edasi, seda efektiivsemaks riistvara muutub. Võimsamaid masinaid on vähem vaja, järelikult säästavad need füüsilist ruumi, tarbivad vähem elektrit ja vajavad vähem jahutust. Uusi servereid on lihtsam hallata, mis tähendab seda, et IT osakond saab rohkem keskenduda ettevõtte arendamisse, mitte käimas hoidmisesse.

Võtke ühendust telefonil 699 0660 või e-postiga lahendused@max.ee ja selgitame välja just teie reaalsetest vajadustest lähtuva lahenduse.
Delli serverite valikuga saate tutvuda: http://www.max.ee/serverid .

Peamised probleemid vanade serveritega:

1. Tarkvara ühilduvusprobleemid on kõige selgem märk uue riistvara vajadusest. Kui ettevõte võtab kasutusele uusi aplikatsioone või uuendab oma põhiteenuseid või juhtuda, et uus tarkvara ei tööta olemasoleva riistvara peal nii, nagu seda vaja. Kui olemasolevat serverit uue tarkvara toetatud riistvara nimekirjas pole, jääb üle vaid serveri uuendus. Sageli tuleb seda ette serveri operatsioonisüsteemi vahetamisel.

2. Virtualiseerimine ehk lühidalt mitme serveri käivitamine ühes füüsilises masinas on teine valdkond, kus uuemad serverid pakuvad märgatavat lisaväärtust, sest on juba selleks loodud – parem ressursijagamine ja efektiivne töö tagab paremad tulemused. Enne uue serveri ostu tuleb muidugi arvestada ka tarkvara kuluga – riistvara uuendades võib olla ka vajalik hüperviisori uuendus!

3. Ettevõtte kasv võib omakorda luua uued nõuded ja IT ei tohi jääda jalgu ettevõttes toimuvatele muutustele. Kas olemasolev serveripark peaks vastu suurenevale nõudlusele?