MIS TEEB SÜLEARVUTIST „ÄRIKLASSI SÜLEARVUTI“ | OIXIO

Füüsiline vastupidavus.

Üks põhilisem ning enim tuntud eelis võrreldes kodukasutajatele mõeldud mudelitega on füüsiline vastupidavus. Äriklassi sülearvutil on tugevdatud (kvaliteetsematest materjalidest) raamistik, mis kaitseb arvutisiseseid komponente. Vastupidiselt kodukasutajatele mõeldud arvutitele, kus arvuti jäikuse tagavad sisekomponendid ise, tagab äriklassi masinatel arvuti paindumatuse ikkagi raam, mitte vastupidi.

  • Delli Latitude sülearvutid läbivad enne masstootmisse andmist erinevaid teste, et olla kindel nende vastupidavuses. Kõiki arvuteid testitakse näiteks tolmuses, niiskes, külmas, kuumas jms. keskkonnas.

Pikk garantiiaeg.

Juhuks kui äriklassi arvutiga peakski aastate jooksul midagi juhtuma, siis on kindlalt abiks pikk garantiiaeg. Üldiselt on ärimudelitel selle pikkuseks 3-5 aastat. Kodukasutajatele mõeldud mudelitel on üldjuhul tootjagarantii pikkuseks 6 kuud kuni 2 aastat.

Dokkimisvõimalus.

Äriklassi arvuteid on võimalik ühendada kas põhja all oleva pistikuga või nüüd ka uue Thunderbolt 3.0 kaabliga erinevate dokkide külge. Dokk võimaldab lihtsamalt ja mugavalt ühendada mitut monitori, mitut usb seadet või ka näiteks kõrvaklappe. Dokke on olemas mitmeid variante vastamaks kliendi soovidele. Tavaliselt saab läbi doki ka sülearvutit laadida.

  • Dellil on Latitude E-seeriale on pakkuda Dell E-Port Simple Dokk II ning Dell E-Port Plus Dokk II. Dell 7370 mudelile ning XPS seeria mudelitele sobib Dell Thunderbolt Dokk WD15.

Kasutusmugavus.

Äriklassi sülearvutitel on üldiselt matt-ekraanid, mis välistavad häirivad peegeldused ning tagavad laia vaatenurga. Erandiks on puutetundlikud ekraanid, mis on ka äriklassi mudelitel läikivad. Kasutamist teeb mugavamaks ka klaviatuur, mis on tundlik kuid samas tugeva ning stabiilse käiguga. Tähistused on selged, kvaliteetsed ning peaaegu kulumatud. Paljudel kodukasutaja arvutitel on õhukesed ning tihti liiga väikesed ja ebamugavad klahvid, mis kuluvad kiiresti. Mõnel mudelil on isegi tunda, kuidas klahvid logisevad ning sellega kaob ka trükkimistäpsus.
Delli äriklassi mudelid vastavad kõigile äriklassi kasutusstandarditele ja on ergonoomilised ning mugavad.
Optimeeritus jõudlust nõudvate programmide jaoks.
Kuna spetsiaaltarkvarad seavad arvutitele omad nõudmised, siis on äriklassi sülearvutitel olemas ka nö „kõrgem klass“, mille omapäradeks on võimsad Intel i5, i7 ja Xeon protsessorid ning AMD FirePro või Nvidia Quadro graafikakaardid. Spetsiaalselt graafiliste tööde jaoks mõeldud graafikakaartide draiverid toetavad maksimaalselt enimlevinud nõudlikke programme, nagu näiteks AutoCAD jne.

  • Delli valikus on sellisteks toodeteks Precision-seeria tööjaamad, mis on saadaval erinevate võimsustega graafikakaartide ning protsessoritega, et sobituda täpselt kasutusvajadustega.

Hallatavus ja turvalisus.

Äriklassi mudelid on eelkõige mõeldud ärikasutusse ja seetõttu „meeldivad“ ka IT-administraatoritele. Selle tagab professionaalne ja turvaline hallatavus (ka üle võrgu) – arvuti seadete muutmiseks või programmide lisamiseks saab kasutada erinevaid haldusvahendeid, mis lihtsustavad oluliselt administraatorite tööd.
Turvalisust on täiustatud vastavate tarkvarade ning kiipidega, mis muudavad arvuti kindlaks töökiirust kaotamata. Turvalisust lisab enamikele äriklassi sülearvutitele ka sõrmejäljelugeja.

  • Dell pakub ainsana põhjalikku krüpteerimist ja autentimist, ennetades pahavara sattumist arvuti kõvakettale. Dell Data Protection on disainitud kaitsmaks kasutaja andmeid, kuhu iganes neid ka ei laaditaks, näiteks pilveruumi vm.

Komponentide lisamine ja vahetatavus.

Äriklassi sülearvuti soetamisel on tihti võimalus lisada või välja vahetada kõvakettaid ning mälu (RAM-mooduleid). Enamikke äriklassi mudeleid on võimalik lihtsalt avada, andes ligipääsu kõigile vahetatavatele komponentidele. Lisaks on enamikke äriklassi mudeleid võimalik osta ka erineva mahutavusega akudega või siis hiljem akusid vahetada suurema või väiksema vastu. See võimalus mitte-äriklassil tavaliselt puudub.

  • Dellil on pea kõigil mudelitel olemas nii 6- kui ka 9-cellised liitium-ioon akud (väikestel ka 4-cellised), mis tagavad erineva tööaja ja arvuti kaalu.

Äriks mittevajalike lisade puudumine.

Ärikasutajate ja administraatorite rõõmuks ei ole äriklassi mudelitesse tehases installeeritud nö. rämpsvara ehk igasuguseid mängude või programmide proovivariante ega linke reklaamlehekülgedele. Kodukasutajad peavad sageli selliste asjadega leppima ja vastavaid tarkvarasid soovi korral ise sulgema ja eemaldama hakkama.

  • Delli äriklassi arvutitesse on vaid eelinstalleeritud Windows-keskkond koos vastavate Microsofti up- ja downgrade võimalustega. Lisaks saab soetada kõiki ühilduvaid viirustõrje-, kontoritöö- ja spets programme.