Oktoober – Windows’i kuu

Windows 8 eeldatav lansseerimise aeg on 26. oktoober. Kuid juba mõnda aega on uue Windows’i ümber palju arutelusid ja arvamusi. Microsoft on uude operatsioonisüsteemi palju investeerinud ja suund on ilmselgelt võetud nutikatele ja puutetundlike ekraanidega seadmetele (nutitelefonid, tahvelarvutid). Visuaalselt meenutab Windows 8 rohkem just pigem telefoni operatsioonisüsteemi Windows Phone 7, kui PC-del kasutatavat Windows 7. See tähendab kasutajatele kindlasti tavapärasemalt rohkem ümberõppimist, kui varasematel kordadel. Kindlasti on uus opsüsteem kasutajasõbralikum just tahvelarvutitel.

Windows 8 kasutajaliides, vana nimega Metro liides loob Windows’i jaoks sootuks uue maailma, mille kasutamine ei meenuta enam ühestki küljest traditsioonilist “akendega” Windows’i. Muutuste põhjalikkusest annab tunnistust seegi, et silma alt ära on kadunud ka Start menüü nupp. Otseselt on sellest saanud hoopis kiirvaliku menüü, mille abil saab hõlpsasti ligi seadetele, seadmetele, jagamisele ja otsingule. Edaspidi tuleb ära harjuda kogu info koondamisega Windows’i avakuvale.

Vaikimisi on olemas ka n.ö tavapärane töölaua rakendus, mille abil saab kasutada ka traditsioonilisema väljanägemisega kasutajaliidest, kuid sellegipoolest – uus platvorm ei jäta hetkekski kahtlust, et see on loodud puutetundlike ekraanidega nutiseadmeid, mitte enam «tavalisi» laua- ja sülearvuteid silmas pidades. Arvestades aga seda, kuidas puutetundlikkus on aina rohkem ka nimetatud seadmete ekraanidele jõudmas, on see ilmselt Microsofti poolt üsna mõistlik.

Uue platvormi kasutajaliidese minimalistlik disain ja üldine väljanägemine on Microsoftil väga hästi välja tulnud, pakkudes teistele tugevat konkurentsi. Töökindlus ja seda, kas ja millal Windows 8 omaks võetakse, näitab aeg. Igal juhul on uus Windows oluliselt internetikesksem ja interaktiivsem, kui senised Microsoft’i operatsioonisüsteemid.

Tutvustav ülevaade Metro kasutajaliidesest:

[embed width="400" height="400"]http://youtu.be/E4YFfrfdKlQ[/embed]

 

Windows 8 tarkvara hakkab oma arvutites pakkuma ka Dell ja suure huviga ootame novembris lansseeritavaid erinevaid Dell mudeleid. Näiteks äriklassi seeria Latitude tahvelarvuti. Veelgi ägedamaks läheb Optiplex 9010 AlO kõik ühes lauaarvuti, seda hakatakse pakkuma ka puutetundliku ekraaniga. Samuti on oodata ka ülistiilseid XPS 10 ja XPS Duo 12. Aasta lõpp saab olema põnev ja uute trendide kujunemise aeg.

P.S  Jätkuvalt pakub Microsoft võimalust kõikidel Windows 7 omanikel vaid 14.99€ eest soetada peagi väljatulev Windows 8, vaata lähemalt>

Samuti leiad otselingi mugavalt ka meie veebist iga arvuti juurest