Pärnu Koidula Gümnaasium - suunanäitaja Eesti haridusmaastikul

MAX 123 võitis Pärnu L. Koidula Gümnaasiumi IT-taristu hanke, mille raames värske riigigümnaasium sai endale, lisaks erinevatele multimeedialahendustele, kaasaegse IT-platvormi õppetöö läbiviimiseks. Hanke käigus, lähteülesandele vastavalt, projekteeritud „võtmed-kätte“ lahendus kätkeb endas erinevaid kasutusvaldkondi:

  • Lõppkasutaja seadmetena interaktiivse klassiõppe jaoks Apple iPad tahvelarvutid koos lukustatava ja laadimist võimaldava transpordikäruga; arvutiklassidesse vaiksed ja väikesed Dell OptiPlex arvutid ning õpetajatele klassidesse mugavad Dell All-in-One arvutikomplektid. Lisaks korralik ESET NOD32 antiviirus ning kaasaegne Office 365 hübriidlahendus, kus tarkvara on võimalik kasutada nii üle veebibrauseri kui arvutis, sõltumata tarkvaraplatvormist.

  • Kõike, s.h. mobiilseid nutiseadmeid, hallatakse läbi Dell KACE haldusplatvormi, mis katab ära kogu IT-taristu elutsükli - s.t. võimaldab paigaldada ja uuendada tarkvara, parandada olulisi turvaauke, viia läbi riist- ja tarkvaralist inventuuri ning juurutada igapäevase kasutajatoena helpdesk. Agendivaba platvorm on suuteline haldama Windows, Apple (nii arvutid kui  nutiseadmed), Android ja väga mitmeid Linuxi levinud versioone, lisaks inventeerima ka ilma operatsioonisüsteemita seadmeid - printereid, projektoreid jm. Kuna KACE halduse seadistamine on intuitiivne ja ajaliselt vähemahukas, sobib see kooli piiratud aegressursi tingimustesse hästi.
  • Kogu maja kattev, Ruckuse tehnoloogia baasil, keskselt hallatav ja turvaline WiFi, mis on suuteline 21 pääsupunkti seadmega teenindama üheaegselt kuni 7 000  klientseadet garanteeritud kiirusel 150+ Mb/s. Juhtmevaba võrk on seadistatud nii koormust tasakaalustama eri pääsupunktide vahel kui ka blokeerima võimalikke ründeid ja väärkasutust nutikate õpilaste poolt.
  • WiFi ja ülejäänud võrguliikluse turvalisuse eest hoolitseb Dell SonicWALL Next-Generation tulemüür, mille abil on võimalik koolil erinevat tüüpi andmeliiklust kontrollida s.h. anda prioriteetne kanal näiteks VoIP suhtlusele, piirata või üldse keelata muud tüüpi liiklust. Tulemüür võimaldab võrguliiklust keskselt hallata nii kasutajagruppide kui ka asukoha põhiselt ning reaalajas seda monitoorida kas arvutis või nutiseadmes, kasutades mugavat graafilist liidest. Lihtsus, läbipaistvus, kasutusmugavus ja põhjalik turvalisus üheskoos – see teeb SonicWALL’ist ainulaadse tehnoloogilise lahenduse, mida kinnitavad ka erinevad rahvusvahelised testid, mille alusel SonicWALL suudab ainsana tagada 100-protsendilise kaitse viiruste ja muu pahavara eest.
  • Delli N-seeria võrguseadmed, Dell PowerEdge serverid ja Synology andmehoidla hoolitsevad muude koolile oluliste teenuste tagamise eest.

Kogu terviklahenduse tarne ning juurutus möödus sujuvalt ilma tõrgeteta ning tulemusena on meil hea meel tõdeda, et Pärnu L. Koidula Gümnaasium saab oma õpilastele pakkuda infoajastule sobivat vajalikku interaktiivset õpet ja kooliperele kaasaegseid ning mugavaid töö- ja õppevahendeid.

Kuna gümnaasiumi kogu IT personaliks on ainul selle IT-juht Vello Uustalu, siis usume, et oleme koolile andnud mugavad vahendid kogu taristu igapäevaseks efektiivseks haldamiseks, läbi mille on võimalik hoida kokku spetsialisti aega. Jõudu tööle!