Täiesti uutmoodi mõtteviis, mis toob lego-loogika serveriruumi.

Delli värsked konvergentsed koondlahendused serveriruumi jaoks, mis ühendavad klassikalised ja homsed IT-rakendused ning aitavad ettevõtteid jõuda uut tüüpi tarkvaraliselt defineeritud andmekeskusteni (software defined datacenter). Põhirõhk on ühtsel infrastruktuuri arhitektuuril, mis võimaldab paremini juhtida investeeringuid, lihtsamat haldust, madalamaid riistvara riske ja läbi selle veelgi optimeerida IT kulutusi. Uute tulevikusuunitlustega lahenduste hulka kuulub Dell Poweredge FX arhitektuur, uus Dell Compellent SC4020 entry-level täis-SSD andmemassiiv ja uus Dell Equallogic PS4210 väike- ja keskettevõtetele. Mitmete tehnoloogiavaldkonna arvamusliidrite hinnangul on Dell pidevalt juhtimas innovatsiooni x86 serversüsteemide vallas. Delli raamist väljapoole ("out-of-the-box") mõtteviis on defineerinud kogu tehnoloogilise raamistiku täiesti uues võtmes. Protsessorite, mälude ja ketaste kiiruse suurendamise asemel ühes serveris, on tasuvam laiendada hoopis keskmise jõudlusega serverite arvu kogu koondlahenduses, kus on jagatud toide, jahutus ja võrguliiklus läbi ühtse haldusliidese.

1) Dell Poweredge FX: revolutsiooniline uue põlvkonna ühendatud arhitektuur traditsioonilise ja uue IT vahel.

Poweredge FX pakub maksimaalset paindlikkust ja võimaldab ühendada erinevaid komponente. 2U korpus mahutab kuni 6 moodulit serverite, andmemassiivi ja võrguühenduste jaoks. Mooduleid on hiljem võimalik ümber paigutada, andes nii vabad käed keskkonna optimeerimiseks. Vaata illustratsiooni, kus on 3 erinevat lahenduse varianti. Selline koondatud lähenemine infrastruktuurile võimaldab toite, I/O, võrgu- ja OpenManage haldusplatvormi efektiivsemat kasutamist. Võime sellisel tasandil konsolideerida 40 x 2-socket serverit mahutatuna 10U sisse – see lahendus on hetkel maailmas ainulaadne! FX2 platvorm toetab hetkel 2 tüüpi servereid: klassikaline half-height 2-socket FC630 koos Inteli uue Xeon v3 ürotsessoriga ning FM120x4 Intel Atom baasil. Lähitulevikus on lisandumas quarter-height 2-socket FC430 ning sisemiste ketastega moodul, mis mahutab kuni 16x 2.5“ ketast. Vaata lisaks ülevaadet >

2) Dell „Baby“ Compellent SC4020 ainult SSD-kettaid kasutav andmemassiiv toob SSD kasutamise hinna alla.

SC4020 on üks lihtsaima kasutuskogemusega andmemassiive tööstusharus ning praeguste uuenduste valguses võimaldab ka keskettevõtetel osa saada SSD-lahenduste kiirusest ilma kosmiliste hinnanumbriteta. SSD pakub üle 10x kiiremat keskkonda ning SC4020 arhitektuur võimaldab hiljem kuluefektiivselt laiendada traditsiooniliste kettamoodulitega. Dell on valitud teist aastat järjest parimaks valikuks enterprise-klassi flash/SSD andmemassiivi lahendustes (SSG-NOW sõltumatu uuring maailma 300 suurima IT-ettevõttega, oktoober 2014).

3) Uus Dell Equallogic PS4210 seeria on kuni 6 korda kiirem varasematest põlvkondadest

Dell Equallogic virtualiseeritud isehaldav andmemassiiv on teada-tuntud oma lihtsuses ja töökindluses. Intelligentse lahendusena ei vaja see erinevalt teistest käsitsi haldamist ning tänu sellele võimaldab märkimisväärselt kokku hoida aega. Samuti on Equallogic’u üks eripärasid selle tarkvaraline võimekus - ühes grupis võivad koos töötada erinevate põlvkondade andmemassiivid ning ka 5 aasta vanusel versioonil on alati kõige uuem funktsionaalsus. Mis kõige tähtsam – vajalikud andmed on kättesaadavad alati õiges kohas õige kiirusega. Ka majanduslikult on Equallogic soosiv, sest erinevate uuringute tulemusel on see 58% madalama kogukuluga kasutusperioodi jooksul (TCO) kui lähim konkurent. Entry-level PS4210 seeria uuendused avasid ukse nüüd ka SSD kasutamisele, mis varasemalt oli võimalik vaid PS62x10 kõrgema jõudlusega seeriale. PS4210XS ühendab endas nii SSD- kui ka kiire SAS-keskkonna võimekuse ning on sobilik VDI (virtuaalsete töökohtade) või mõne eriti kapriisse andmebaasikeskkonna jaoks. PS4210 seerial on nüüd varasemast 2 korda rohkem vahemälu, 2x 10GbE ühendusliidest iga kontrolleri kohta ja ka uuem kontrolleri sisu, koguvõimekusega kuni 80 000 IOPSi. Kõik see kokku annab pea 6 korda parema tulemuslikkuse. Dell Equallogic on püüdnud varasematel aastatel väga palju tähelepanu, ta on valitud 5 aastat järjest parimaks iSCSI lahenduseks ning on võimaldanud Dellil saavutada tugev positsioon iSCSI turul, mis ulatub täna üle 40%.

4) Dell, Brocade ja Intel avalikustasid koostöö uue avatud standarditega lahenduse arendamises – NFV platvormi kiirendi

Dell, Brocade ja Intel teavitasid koostööplaanidest NFV-lahenduste (Network Functions Virtualization) väljatöötamiseks. NFV võimaldab virtualiseerida ja kiirendada võrguliiklust telekommunikatsiooni teenusepakkujate poolel. „Luues võimaluse teenusepakkujatel virtualiseerida ja optimiseerida oma infrastruktuur, aitame neil vähendada ka tööjõu- ning investeeringute kulusid, mis omakorda väljendub madalamas teenuse hinnas. Avatud standarditel põhinev tehnoloogia on meie uute NFV lahenduste nurgakivi ja tänu sellele kindlustame, et platvorm on paindlik ja ligipääsetav innovatsioonile uute teenuste arendamiseks. Nii võidavad kõik!“ kommenteeris Michael Dell. Kolm giganti panustavad igaüks vastavalt oma valdkonnale. Intel annab referents-arhitektuuri ja stabiilse tehnoloogia arendajatele. Dell kaasab avatud ökosüsteemiga uue põlvkonna serverid, andemassiivid, võrgu- ja tarkvaratehnoloogiad. Brocade võimaldab kasutada oma läbimurdelist Vyatta 5600 vRouter tarkvara, mis on esimene high-performance virtuaalne ruuter ja mille tarkvaraline routing funktsionaalsus ei tekita konflikte riistvara jõudluses ega stabiilsuses. Vyatta 5600 vRouter kasutab Intel DPDK abil kiirust 10Gbps 1 tuuma kohta ning on skaleeruv lineaarselt. Arvestades, et uued Inteli protsessorid toetavad kuni 18 tuuma ühe füüsilise protsessori kohta, on selline võimekus märkimisväärne.