TEST: Juhtmevaba dokk, kas ikka toimib?

Värsked tehnoloogialahendused on põnevad, kuid alati leidub skeptikuid, kes väidavad, et esimene vasikas läheb ikka aia taha. Aga uued asjad tuleb ära proovida ja kindlasti tavaolukorras testida.

Kui esimene partii Latitude ultrabook’i 6430u jaoks mõeldud juhtmevabu dokke kohale jõudis, asusime kohe uut lahendust Delli esindussalongis testima.

Esimese asjana tutvusime põhjaliku jutmevaba doki manuaaliga. Soovitame seda alati kõigile, eriti uute seadmete puhul, millega puudub eelnev kogemus. Oluline on, et kõik vajalikud draiver’id oleksid eelnevalt arvutisse installitud ja Windows Update’id tehtud. Seejärel ühendasime doki vooluvõrku ja jäime ootama...

Sülearvuti leidis doki ja vastupidi - ühendus oli loodud. Lisasime seadmele kaks monitori (juhtmevaba dokk toetab kuni kahte monitori), juhtmevaba hiire ja klaviatuuri. Lisaks oli ühe monitori küljes ka kõlar, mille samuti dokiga linkisime.

Juhhuu, töötas!
YouTube’i video oli mõlemal monitoril olemas ja hiir sibas ekraanil nagu vaja ning Delli Soundbar'ist tuli innustavat muusikat. Videot kasutasime testimiseks spetsiaalselt, sest videote kvaliteet on juhtmevabade ühenduste puhul kõige kapriissem.

Dokkimisest saab välja nii automaatselt, jalutades levipiirkonnast välja kui ka vastava käskluse andmisega. Määratud aja tagant kontrollitakse, kas levi on olemas. Kui jah, siis luuakse uuesti ühendus. Dokki on võimalik ka turvaliselt parooli alla panna.

Kindlasti on tehnoloogia uus ja vajab harjumust, kuid maailma esimene juhtmevaba dokilahendus on olemas ja meie salongis töötavana ka väljas. Tulge vaatama!

Doki andmed:

  • Seadme ja doki vaheline kaugus kuni 2 m.
  • Soovitav tagada otsenähtavus seadme ja doki vahel - paigalda dokk lauale (mitte põrandale või ekraani/monitori või laua kõrgema ääre taha).
  • Juhtmevaba dokk võimaldab ühendada kuni kaks monitori.
  • Pordid: DisplayPort 1.1, HDMI 1.3, 3 x USB 3.0, RJ-45, kõrvaklappide ja mikrofoni combo-pesa.
  • Kaasas üleminek DisplayPort to VGA.