Toimus WiFi-seminar "Elu ilma juhtmeta“

19. märtsil toimus esimene seminar sarjast "Meie teeme tehnoloogiast lahenduse." "Elu ilma juhtmeta ehk kuidas joosta koeraga kaugemale kui 100 meetrit" oli puhtalt WiFi-teemaline üritus, mille teemadering hõlmas endas juhtmeta võrgu ajalugu, tänapäeva ja tulevikutrende. Kohal oli üle 50 osaleja nii era- kui ka avalikust sektorist. Üritusele pani õla alla hetke maailma juhtiv WiFi-tehnoloogia arendaja ja tootja Ruckus. Ruckus on 2004. aastal loodud Ameerika ettevõte, kes ainsana maailmas on oma arendustegevuse teraviku suunanud antennitehnoloogiate arendusse. Nende "nutikad antennid", Smart WiFi- ja patenteeritud BeamFlex tehnoloogia on hetke kõige edumeelsemad WiFi-tehnoloogiad maailmas. Ruckusel on 1000 töötajat 34-s riigis, üle 9000 partneri ja üle 60 registreeritud patendi. Olles üks kiiremini arenevaid võrgutehnoloogia firmasid maailmas, omab ta üle 11% turuosa Euroopas, olles eelmisel aastal endale kindlustanud Cisco järel kindla teise koha turul. Seminaril sai tänu Eesti ühe juhtiva WiFi-tehnoloogia eksperdile, Toomas Kadarpikule, vastuseid mitmetele paljusid huvitavatele küsimustele. Näiteks kuidas testida ja projekteerida WiFi võrku, millised on viimased tehnoloogiauuendused ning suunad jne. Toomas Kadarpik andis ka "poliitiliselt korrektse" seadmete tootjate konkuretsiülevaate. Ruckuse esindaja, 15-aastase kogemusega, Niklas Nordén, tegi suurepärase presentatsiooni WiFi-seadmetest ja virtuaalsest haldusest ning selgitas väga kujundlikult, mis vahe on tava- ja nutikal antennil. Toimusid ka näitlikud testid meie süsteemiinseneride kaasabil. Kogu üritust modereeris MAX 123 lahenduste müügijuht Viljar Vaht, kes hoidis suurepäraselt koos kogu seminari väga laia ja sisutihedat programmi ja erinevaid esinejaid.

Seminar toimus Tallinna Ehituskooli vastrenoveeritud majas, mille kogu WiFi-lahenduse projekteeris ja juurutas MAX 123.  Vaata Ehituskooli Case Study >

MAX 123 on juhtiv Delli võrgulahenduste projekteerija ja juurutaja, olles ühtlasi ka suurimaid Ruckus'e WiFi-tehnoloogia partnereid Eestis.