Uued N-seeria switchid aitavad tänu OpenFlow toele luua tarkvaralisi võrke

Uued N-seeria switchid kasutavad Force10 operatsioonisüsteemi eeliseid ja aitavad tänu OpenFlow toele luua ettevõtetel tarkvaralisi võrke (Software Define Network - SDN). Uue N-seeria tulemisega loobub Dell vanast PowerConnect’i operatsioonisüsteemist ja hakkab kasutama FTOS operatsioonisüsteemi (Dell omandas aastal 2011 võrguettevõtte Force10). N-seeria puhul tasub ka ära märkida OpenFlow tuge campus-võrkude jaoks. Tänu N3000 seeria 10 Gb Etherneti up-link toele ei vanane võrgukaabel niipea ja N4000 seeria pakub kõigile 24-le ja 48-le pordile kiirust 10 GbE, mis teeb temast suurepäraselt sobiva seadme andmekeskuste Top-of-Rack (ToR) lahendustele. Kõik switchid on üksteise peale paigaldatavad ehk ühes juhtmoodulis saab kasutada kuni 12 switchi. Sarnaselt Brocade'ile plaanib Dell nende võimalustega kasutusele võtta hüperskaleeritava võrgumudeli. OpenFlow toe lisamine switchidesse on üks huvitavamaid funktsioone, kuna OpenFlow peamiseks sihiks on olnud andmekeskuste võrgud, mille andmevood on kergemini ennustatavad. Campus-võrgud on pisut ettearvamatud, kuna kasutajad ühenduvad juhuslike portidega ja andmevoogusid juhitakse meelevaldselt andmekeskuse serverite ja internetiühenduste vahel.

Lisaks on Dell arendanud oma OpenFlow kontrollerit SDN-keskkondadega integreerimiseks. Dell on avatud lähtekoodiga kontrollerit arendava OpenDaylight projekti hõbeliige ning töötab ka ise omaenda lahenduse kallal, et luua täiesti enda kontrollerit. Esialgu peaks kontroller tagama parema integreerimise tagamise erinevate killustatud ja avatud lähtekoodi kasutavate projektidega nagu Juniperi OpenContrail. Dell tahab saada läbipaistvat kihti kõigi nende funktsioonide vahel, et kõik kontrollerid oleksid omavahel ühilduvad.

Delli lähenemine on ainulaadne. N-seeria turule toomisega soovib Dell campus’es juurutada OpenFlow kasutamist ja see kontroller on samm selles suunas, mis võimaldab kasutada rohkem erinevaid haldustarkvara tooteid. Selle lahendusega kaasneb võimekus ühendusprobleeme lahendada ja andmeside liiklusradu visualiseerida. Standardiseerides switchide operatsioonisüsteemid sarnaseks FTOS-i tarkvaraga, loob Dell homogeense baasi võrkude programmeerimise käivitamiseks. Nagu ka Juniper Junos’e operatsioonisüsteemis, on ka Dellil campus- ja andmekeskuste konfigureerimine sarnane. Nii saavad võrguadministraatorid võtta kasutusele võimsaid OpenFlow ühilduvusega vahendeid, mille abil luua vastupidavaid campus-võrke, mis võimaldab lihtsalt tuvastada probleeme ja võrku ümber seadistada, et tulla toime muutuva andmeliiklusega.

N-seeria on Delli jaoks suur samm edasi. PowerConnectist loobumine näitab, et Force10 soetamine õigustab end kogu võrguarhitektuuri ulatuses. Disainimuudatus tuleb tarkvaraliste võrkude jaoks kriitilise tähtsusega ajal. Pääsukihi ja OpenFlow toe ühildamisega seab Dell oma tooted positsioonile, mis võimaldab pidevalt laienevat võrku tõhusamalt ära kasutada.