Windows 10 on viimane Windows'i versioon

Microsoft teatas hiljuti oma Ignite 2015 konverentsil Chicagos, et Windows 10 on määratud olema "viimase versiooni Windows". "Praegu me toome turule Windows 10 ja kuna Windows 10 jääb Windows'i viimaseks versiooniks, siis me töötame selle kallal ikka veel," ütles Microsofti arendaja/evangelist Jerry Nixon samal konverentsil.

Mida see täpsemalt tähendab? Kas Microsoft ei kavatsegi välja tulla Windows 11-ga? Kas Windows 10 on Microsoft Windows operatsioonisüsteemi lõpp? Need on mõned küsimused, mis publikul tekkisid Nixoni avaldust kuulates. Reaktsioon oli murettekitav, kuid paanikaks pole põhjust, sest Windows operatsioonisüsteem ei ole välja suremas.

Windows 10-st saab Microsofti operatsioonisüsteemi kaubamärk

Hetkel, selle asemel, et iga mõne aasta järel välja tulla uue eraldiseisva versiooniga, keskendub Microsoft Windows 10-le ja fokusseerib arendutegevuse väiksematele ja kiirematele olemasoleva platvormi uuendustele. Selline uus lähenemine on sarnane Apple'i OS X-le, mille puhul täiendatakse platvormi iga-aastaselt, andes sellele unikaalse nime, kuid jättes versiooninime samaks ja seda juba üle 15 aasta.

"Windows as a Service"

Kuigi kompanii pole väga selgelt  seda loogikat selgitanud, mainitakse, et tulevik on IT-s laialtlevinud loogikas - "operatsiooonisüsteem teenusena" ehk "Windows as a Service". "Selline loogika tagab platvormi pika tuleviku ja ajakohasuse nii arvutite, Windows telefonide kui ka muude seadmete jaoks," lisatakse Microsofti avalduses.

Windows 10-st tuleb Microsofti suurim operatsioonisüsteemi versioon

Pole kahtlust, et Microsoft on kulutanud ja kulutab ka edaspidi tohutuid summasid turundusele, veenmaks kasutajaid, et uus versioon on see, mida nad vajavad ja et Windows 10 on parem kui kõik eelmised.

Seni on ebaselge, kas tehnoloogiahiid kavatseb hoida Windows 10 nime igavesti, kuid kui see juhtub, siis võib sellest saada uus peatükk Microsofti ajaloos, kus Windows platvormi pakutakse pigem teenusena, kuid...

...esmalt tuleb Windows 10 siiski reaalselt turule tuua.