Windows 8 – lihtsam kui sa arvad

Tuleva aasta 8. aprillist ei paigata Microsoft Windows XP operatsioonisüsteemis enam uusi turvaauke ega hoolitseta programmide ja arvuti lisaseadmete tõrgeteta töö eest. XP-d saab küll endiselt kasutada, ent siis on arvuti ahvatlev sihtmärk küberkurjategijatele. Samuti võib tekkida tõrkeid nii tarkvara kui riistvara töös, sest arendajad ei saa tagada oma toote sujuvat toimimist operatsioonisüsteemis. Riigi Infosüsteemi Amet soovitab IT-juhtidel oma organisatsiooni tegevusvaldkonda arvestades läbi mõelda, kuidas Microsoft XP elutsükli lõpp neid mõjutab. Seejärel tuleb koos organisatsiooni juhtkonnaga otsustada, kuidas ohte ning ebamugavusi kõige paremini ennetada. Kodukasutajal on operatsioonisüsteemi uuendamiseks või välja vahetamiseks kõige kindlam pöörduda asjatundja poole.

MAX 123 laos on juba enamus mudeleid  kõige uuema Microsofti Windows 8 operatsioonisüsteemiga. Uus on eelnevatest pisut  teistsugune ja võib alguses kõhklusi tekitada. Samas on  Windows 8 täis uusi võimalusi ja osutub oluliselt lihtsamaks kui alguses tundus. Alustuseks soovitame kõigil vaadata õpetlikku videolõiku Windowsi klahvikombinatsioonidest, mis aitavad oluliselt kiirendada ja lihtsustada navigeerimist uues Windowsi keskkonnas. Kiirkäskude kasutamine on tihti oluliselt tõhusam, kui hiirega Windowsi sügavustesse pugemine. Pealegi meelde jätmiseks ei ole neid üldsegi palju. Samuti võite printida välja väikese spikri, mille leiate teksti alt. Nt kui soovite leida mingit dokumenti, siis kiireim viis on  vajutades Windows’i  ja F-täheklahvi (Windows + F), trükkida faili nimi või osa sellest ja süsteem otsib selle kiiresti ülesse.
Vaata videot, trüki välja spikker ja Windowds 8 on valmis mugavaks kasutamiseks.

[embed width="400" height="400"]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Xydt2CnUmbY[/embed]

 

Praegu on just õige aeg vahetada vana XP uue Windows 8 vastu. Vaata meie Windows 8 operatsioonisüsteemiga arvutite valikut e-poest: http://pood.max.ee/page/sulearvutid

 

Enim kasutatavad klahvikombinatsioonid: