Windows Server 2012

Operatsioonisüsteem pilvedele, nii kirjeldas Windows Server 2012 platvormi Microsofti Server and Tools Business president Satya Nadella Microsofti temaatilisel avaürituse septembri algul.

Windows Server 2012 märgib suurt edasiminekut serveritele mõeldud operatsioonisüsteemide vallas pakkudes märkimisväärselt paremaid lahendusi virtualiseerimise, andmehalduse, võrgulahenduste ja automaatika valdkondades. Esimeste beeta-kasutajate hulgas läbiviidud uurimusele vastates märkis 91% vastanutest, et Windows Server 2012 on vähendanud nende tööjõukulu serverite halduseks, 52% vastanutest märkis, et Windows Server 2012 vähendas tööseisakuid ja 41% tõi välja vähenenud ajakulu serverite ülesseadmisel.

Microsoft Windows Server 2012 on saadaval neljas versioonis: Datacenter, Standard, Essentials ja Foundation. Esimesed kaks on mõeldud keskmistele ja suurettevõtetele, kaks viimast väikeettevõtetele ja on piiratud kasutajate arvuga (Essentials 25 kasutajat, Foundation 15 kasutajat).

Windows Server 2012 ostmist uutele serveritele soodustab juba hinnapoliitika. Vanade serverite puhul tasub üle minna eelkõige juhul, kui teie ettevõttes on kas palju kodust töötajaid või mitmed harukontorid; teil on kasutusel palju servereid või on teie tänane IT infrastruktuuri halduseks kasutatud tööjõukulu liiga suur.