7 võimalust, kuidas pikendada oma arvuti eluiga | OIXIO

geenius.ee (ärigeeniusPRO) keskkonnas 22. juulil ilmunud artiklist:
Arvutite ostmine on üks suuremaid investeeringuid, mida ettevõtted peavad tõhusaks juhtimiseks tegema. Samamoodi on arvuti ostmine investeering ka tavakasutaja jaoks. Ettearvamatute kokkujooksmiste ja andmete kadumise vältimiseks pole soovitatav sagedamini kasutatavat arvutit hoida kauem kui neli või viis aastat (rendimudelit kasutavad ettevõtted teevad tavaliselt lepingu kolmele aastale). Siiski on asju, mida saab teha, et pikendada selle eluiga ja võimaldada tal aja jooksul paremini toimida, mis pikas perspektiivis säästab ettevõtte raha.

 1. Hoia arvuti puhtana
 2. Anna ruumi õhul liikuda
 3. Hoidke seade kuivana
 4. Kaitske oma arvutit viiruste eest
 5. Suurendage mäluruumi
 6. Kustutage programmid ja failid, mida ei kasuta
 7. Ükski arvuti ei ela igavesti

Täispikka artiklit loe ari.geenius.ee keskonnast >

Soovitame:

 • Tolmupuhastus koos termopasta vahetusega (korra aastas).
  Sisemine puhastus, mille käigus monteeritakse lahti arvuti jahutussüsteem, mis puhastatakse tolmust. Lisaks eemaldatakse jahutuskomponentidelt vana termopasta, puhastatakse jahutustallad ning lisatakse uus termopasta.
 • Proaktiivne hooldus (korra aastas).
  Sisaldab tolmu- ja välispuhastust, kiirdiagnostikat, viirustõrje toimivuse-, draiverite- ja aku kontrolli.
 • Jälgi, et kõik operatsioonisüsteemi uuendused ja draiverid ning viirustõrje versioon oleksid ajakohased. Selles aitab meie helpdesk, sest OIXIO-st soetatud äriklassi arvutitel on hinna sees IT-tugiteenuse pakett. IT-tugiteenus pakub abi riist- ja tarkvaraprobleemidele, mis ei kuulu riistvara garantii alla. 
 • Soeta sülearvuti koos õnnetusjuhtumi KASKOga, mis aitab üle elada kõik arvutiga juhtuvad õnnetused. OIXIO-st ostetud Delli äriklassi sülearvutite müügihinnas sisaldub aastane õnnetusjuhtumi kaskoteenus, mida on võimalik pikendada kuni garantiiperioodi lõpuni.
 • Enne vahetust konsulteeri asjatundjatega. Meie salongi spetsialistid tuvastavad vajaduse ja annavad soovituse minutitega. Nii hoiad kokku hulga aega ja loodetavasti ka raha.