Juulis 2019 sõlmisid MAX 123 AS ja Võrguvara OÜ ühiste kavatsuste kokkuleppe, et ühineda suurimaks eestimaiseks IT-infra ettevõtteks, eesmärgiga pakkuda Eesti äriklientidele ja avalikule sektorile täispaketti IT-lahendustest ja -teenustest. 

Tänaseks on oodatud ühinemisluba Konkurentsiametilt käes ja sellega ühinemist ettevalmistav etapp läbitud ning käivitub reaalse ühinemise kahekuuline tegevuskava. Kogu ühinemisprotsess püsib kindlalt juulis plaanitud ajakavas. 

Jüri Reitsakas, Võrguvara juhatuse liige: „See töö, mis inimesed on ettevalmistavas faasis kahe ettevõtte tegevuse analüüsimisel ära teinud, on aukartustäratav! Võrdlus argonautide retkega kuldvillaku järgi on täiesti asjakohane.“ 

„Rõõm on näha, et mõlemal poolel on ühise tuleviku nägemine väga heas sünkroonis, mis on võimaldanud edukalt püsida algses ajakavas. Positiivse üllatusena tuli ka efektiivne töö Konkurentsiameti poolt, kelle positiivne otsus tuli arvatust varem, mis annab meile nüüd võimaluse täielikult keskenduda klientidele ja uue brändi ülesehitamisele,“ lisab Ivo Suursoo, MAX 123 nõukogu esimees. 

Lõplik juriidiline ja füüsiline ühinemine saab toimuma veel selle aastanumbri sees. Kindlasti mõjub see positiivselt ka aastalõpu kiirele äritegevusele, sest areng on jõudnud sellesse punkti, kus klientide jaoks on olemas ÜKS KINDEL PARTNER ja pühendunud ressurss, mida ühendab süsteemne lähenemine ja maailma tehnoloogiahiidude tugi. 

Ühinemislepingus eraldi väljatoodud ambitsioon olla Eesti ihaldusväärseim tööandja IT-infra valdkonnas tõuseb 2020. aastal prioriteediks, sest vajadus kirglike elluviijate ja täiendavate kompetentside järele kasvab. Kõik ikka selle nimel, et pakkuda klientidele rohkemat, kui IT. 


MAX 123 on 1991. aastal asutatud infotehnoloogia lahendusi ja teenuseid pakkuv ettevõte, keskendudes partnerlusele IT-juhtimisest igapäevase teostuseni. Ettevõtte strateegilistest partnerlustest olulisimad on pikaaegne koostöö Delli, Microsofti ja VMware’iga. MAX 123 on kõrgeima soovitusindeksiga infotehnoloogia ettevõte Eestis. 

Võrguvara on enam kui 20 aastase ajalooga primaarselt kiirete, töökindlate ja turvaliste arvuti- ja andmekeskuste võrkude projekteerimise, ehitamise ja toetamisega tegelev ettevõte. Võrguvara klientide hulka kuuluvad peamiselt keskmisest suuremad eraettevõtted ja riigiasutused. Strateegilistest partnerlustest olulisimad on suurtootjate Fortineti, Hewlett Packard Enterprise’i ja Extreme Networksiga, kuid erinevate vajaduste rahuldamiseks on portfellis arvukalt teisi võrgu- ja infoturbega seotud partnereid. 

Ühendettevõtte juhatusse hakkavad kuuluma tegevjuhina Võrguvara senine müügimeeskonna juht Tauno Telvik ja finantsdirektorina MAX 123 tegevjuht Ermo Kiisk. Nõukokku hakkavad kuuluma MAX 123 senine nõukogu liige Ivo Suursoo, Aldur Talkop ja Võrguvara juhatuse liige Jüri Reitsakas. 

 

   
  Ivo Suursoo
MAX 123 AS nõukogu esimees
Tel.: 5019774
e-post: ivo.suursoo@max.ee
www.max.ee
  Jüri Reitsakas
Võrguvara OÜ juhatuse liige
Tel: 5014528
e-post: juri.reitsakas@vorguvara.ee
www.vorguvara.ee