Microsoft teavitas uutest tarkvaralahendustest - Office 2021 ja Office LTSC | OIXIO

Microsoft teavitas kahest uuest Office'i versioonist: lõpptarbija Consumer Office 2021 versioon ja Office LTSC äriklientidele. Office 2021 tuleb saadavale sel aastal nii Windowsi kui ka macOS-i jaoks ning sarnaselt eelmisele Office 2019-le on see mõeldud neile, kes ei soovi kasutada Microsoft 365 pilvelahendusi.

Microsoft ei ole veel üksikasjalikult kirjeldanud kõiki Office 2021 funktsioone ja muudatusi, kuid Office LTSC (Long-Term Servicing Channel) sisaldab selliseid asju nagu dark mode tugi, täiustatud juurdepääsetavus ja sellised funktsioonid nagu Exceli Dynamic Arrays ja XLOOKUP. Office 2021 sisaldab sarnaseid funktsioone.

Dark mode režiim on visuaalselt suurim muudatus, kuid Microsoft keskendub siiski suurema osa oma liidesest ja pilvega töötavatest funktsioonidest kõigepealt Office 365 Microsoft 365 versioonidele.

 

SEE, JÄRGMINE OFFICE-VERSIOON on mõeldud neile, kes ei soovi liituda MICROSOFT 365-ga.

Office LTSC on Microsofti selge tunnistus, et kõik ärikliendid pole siiski valmis pilve liikuma. 
MS tunnistas, et nad peavad olema seal, kus on nende kliendid. Maailmas on ettevõtteid ja organisatsioone, kes ei saa oma spetsiifika tõttu kasutada MS pilvelahendusi ja just nende jaoks on uus Office LTSC mõeldud.

Kindlasti muutub uute versioonidega ka hinnakujundus ja toe ajaline kestvus, mis viiakse sünkrooni MS teiste toodetega. Kui lõpptarbija versooni hind jääb ilmselt samaks, siis äritarbijale suunatud LTSC hinnaklass tõuseb umbes 10%.

Office LTSC toe ajastus ühtlustub tihedamalt Windowsi toetamisega ning Microsoft ühtlustab selle tulemusel ka nii Office'i kui ka Windowsi väljaandmise ajakavasid. Mõlemad järgmised Office LTSC ja Windows 10 LTSC versioonid ilmuvad 2021. aasta teisel poolel. MS: "Need on täpselt ajastatud ja idee on tuua need üksteisele lähedale, et ettevõtted saaksid neid sarnaselt juurutada ja hallata."

Microsoft kavatseb aprillis avaldada Office LTSC eelvaate, mille täielik väljaandmine toimub hiljem sel aastal. Consumer Office 2021 variant pole eelvaates saadaval. Mõlemad uued Office'i variandid tarnitakse ka OneNote'iga ja need sisaldavad 32- ja 64-bitiseid versioone.

Artikkel on refereeritud theverge.com veebiväljaandest.

OIXIO kommentaar.

Kõigile klientidele, kelle organisatsiooni reeglid lubavad kasutada pilveteenuseid, soovitame siiski kasutada Microsoft 365 lahendusi. Võrreldes "karbitoodetega" on "pilveoffice-i" pakettides kordades rohkem võimalusi, mis jäävad väljapoole tavapärase Office-rakendusi. Microsoft 365 võimaldab ärirakendused integreerida üheks tervikuks, mida "karbitooted" kunagi ei paku.