Miks toimub aina enam küberrünnakuid? | OIXIO

geenius.ee (ärigeeniusPRO) keskkonnas 28. juulil ilmunud artiklist:
Maailm on viimase paarikümne aasta jooksul teinud tohutuid sammu digitaliseerumise suunal. Nii ettevõtjad kui tegelikult ka tavakasutajad ei kujuta täna enam ette elu ilma tehnoloogiata. Paraku ühes digitaliseerumise kasvuga on hüppeliselt kasvanud ka küberkuritegevus. 

Tänasel päeval toimuvad küberrünnakud juba automaatselt, võib öelda, et valimatult “pommitatakse” kõiki ettevõtteid, mistõttu ei tohi küberturvalisuse tagamine meist kedagi külmaks jätta. Kuid miks on küberrünnakud aina enam kasvav valdkond?

  • Peamine motivaator on raha
  • Lunavararünnakud on kasvav trend
  • 3000 katset päevas

Täispikka artiklit loe ari.geenius.ee keskonnast >

Paar lihtsat soovitust, kuidas vältida küberrünnaku ohvriks langemist

  1. Alusta sellest, et ettevõttes on turbeteemadel eestvedaja. Kui selleks puudub sisemine ressurss või võimekus, siis osta küberturbe haldus teenusena.
  2. Loo selgus hetkeolukorrast. Saa teada, kus ja kui suured “augud” IT-taristus on, mille kaudu pahalased võivad sisse pääseda. Hea viis selleks on viia ettevõttes läbi küberturbeaudit.
  3. Hoolitse töötajate küberhügieeni eest, sest küberturve on täpselt nii tugev, kui on selle kõige nõrgim lüli ja reeglina on nõrgimaks lüliks töötaja ise.

Loe lisaks ja küsi pakkumist: Ettevõtte IT-taristu küberturbe audit ja küpsustaseme hindamine